Deze maand En wat zei YOUNG Verspilde tijd is bestaan benutte tijd is leven. ...hebben we wel even vreemd opgekeken, toen we vernamen, dat we door al onze vijftigers heen waren. Er was zoveel bier verkocht, dat de vijftig-liter-fusten schoon waren opgeraakt. Als dat zo doorgaat... Maar waar zijn dan al die gevederde vijan den gebleven, die we zouden kunnen aan duiden met namen als het kleumvogeltje, het blauwbekje, het winterteentje en de roodneusvogel, om nog maar te zwijgen van het biervijandje en het anijsmelk- makkertje. Niet dat we ze graag opnieuw onder ogen komen, maar de toestand wordt benauwend voor de mensen, die elke op merkelijke klimaatverandering op rekening van de atoombom schuiven. Kunt u zich herinneren wanneer de laatste ontploft is? Ons bedrijf vaart wel bij het zachte weer. Gelukkig zijn er vele trouwe klanten, die ook 's winters hun biertje drinken, wel wetend, dat er na de beginrilling een wel dadige warmte volgt. Doch zodra het weer milder wordt, grijpen veel meer landge noten naar een glas bier en dat is direct te merken. Ondanks de natte, kille zomer van I960 zijn er in Nederland toch 47.000.000 glazen bier meer gedronken dan in de prachtige zomer van 1959. De binnenlandse omzet van de Nederlandse brouwerijen bedroeg namelijk 119.020 hl meer dan in 1959. Op 28 januari zijn wij getuige geweest van de laatste stuiptrekking der zesdaagse (of liever: vijfeneenhalfdaagse) werkweek. Dat was een historische dag, waarop we ons dan ook allen ter betere bezinning op onze afdelingen verzameld hebben, teneinde hem met het lied van de arbeid uit te luiden. Ja, zei een wijsgerig man van de afdeling Export, om drie vrije zaterdagen goed te kunnen waarderen, moet je op de vierde werken. Een optimist juichte stralend: Fijn, van middag vrij Maar een historisch ogenblik was het. Dat zal tot de jongeren onder ons pas goed doordringen, wanneer ze kleinkinderen hebben. „Ik heb de zesdaagse werkweeW^ nog meegemaakt", zegt opa dan; en dS^F kleinkinderen zullen schouderophalend smalen: „Daar heb je opa weer met zijn gruwelverhalen. 28 Januari betekende ook de sterfdag van Des Luiaards Donderdagaanbidding Donderdag! O, donderdag! Gij schoonste aller dagen: 's Morgens nog een halve week, 's Avonds nog twee dagen. Het toppunt van zwartgalligheid met be trekking tot de vrije zaterdag is wel de opmerking, geuit door een met bezorgde vooruitziende blik toegeruste collega: In 1965 valt Kerstmis op een zaterdag en een zondag... We hebben hem niet willen verontrusten, maar reeds in 1964 valt St. Nicolaas op een (vrije) zaterdag, hoewel dan Nieuw jaar op een vrijdag valt. i

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 2