Na de wereldpremière van de Nederlandse film Het Mes in het City theater op 2 maart j.l., waren op uitnodiging van onze directie vele autoriteiten en medewerkers aan de film naar onze ontvangkelder gekomen. Links op bovenstaande foto Z. Exc. staatssecretaris mr. IJ. Scholten en dr. F. A. de Graaff (secretaris van Prins Bernhard) met hun echt genoten, rechts mr. M. Elink Schuurman en mr. J. M. Landré, directeur van de NFM, de maatschappij die de film heeft laten vervaardigen. Legerhond Amstel is dood In Osnabrück zijn enige tijd geleden een paar honden doodgeschoten, die zich had den aangesloten bij een Brits legeronder deel aldaar. Het waren schooiertjes, die de barakken in- en uitliepen, goeie maatjes waren met de soldaten en ruimschoots aan de kost kwamen. Maar op een kwade dag werden ze opge vangen en neergeschoten. De legerleiding had namelijk bezwaar tegen de losloper- tjes en toen ze op de dag voor de jaar lijkse inspectie, die in groot tenue gehou den wordt, vrijelijk tussen de stram opge stelde manschappen doorliepen, bezegelden zij daarmee hun lot... Een van de honden heette Amstel en was de mascotte van de regimentskapel van de 16th/5th Queen's Royal Lancers, een onderdeel van het Royal Armoured Corps; de koningin is Colonel-in-Chief van dit corps. Amstel, die naar ons bier was genoemd, rust nu onder een monumentje, dat de leden van de kapel hebben opgericht. Hij liep altijd achter de kapel aan, stond erbij als er gespeeld werd en ging weer mee naar de barakken. Aan de muur hangt nu een foto van Amstel met daaromheen de halsband die hij altijd droeg. Dit bericht uit de News of the World heeft ons wel even meewarig gestemd en het deed ons goed te vernemen, dat ook onder de soldaten verslagenheid heerste. Het gebeuren heeft overigens veel beroe ring gewekt. Praten over boeken (DIE WE NOOIT GELEZEN HEBBEN) Boeken vragen veel van onze tijd. Eerst luisteren we naar onze vriend die vertelt hoe mooi hij een bepaald boek heeft ge vonden. Dan lezen wij het boek zelf. Ver volgens prijzen wij het boek uitvoerig aan bij een andere vriend. Als deze het dan ook gelezen heeft luisteren we naar hem om te horen hoe mooi hij het wel gevonden heeft. Het kan oo kanders, althans als we mogen geloven wat uit de mond van prinses Mary, de latere koningin Mary van Engeland werd opgetekend „Moeder heeft nooit tijd om te lezen... Ze hoort Dolly uit en ze hoort mij uit omtrent hetgeen we kortgeleden hebben gelezen. Dan komt er een intelligente man dineren en moeder praat op briljante wijze over de boeken die ze niet heeft gelezen en hij zegt dan: „Het is verbazingwekkend waar Uwe Koninklijke Hoogheid de tijd vandaan haalt om op de hoogte te blijven met de hedendaagse letterkunde". En ze besluit:: „Nu heb ik het boek GELEZEN maar nu kan ik er niet meer over praten 15

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 17