Stichting „Pensioenfonds van de Amstel Brouwerij NA." Venkont jaanvenslag oven 1958 aan de deelhebbens Ter voldoening aan artikel 15 dei statuten laten wij hieronder de voornaamste punten van het aan de directie van de Amstel Brouwerij N.V. uitgebrachte jaarverslag over 1958 volgen. Het bestuur bestond uit de volgende leden: Mr. C. Th. de Vries Robbé Voorzitter Jhr. Six van Hillegom Mr. E. J. Egberts - Secretaris J. Schermelé Plaatsvervangend Voorzitter J. Broers Plaatsvervangend Secretaris C. P. Verhaar Als gevolg van de wijzigingen van het pensioenreglement per 1 januari 1957, waarover in het vorig jaarverslag reeds mededeling werd gedaan en mede in verband met de verhoogde uitkeringen der Algemene Ouderdomswet werd in het verslagjaar van de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. nog een groot aantal suppletie-, restitutie- en correctienota's ontvangen, die in de administratie van het fonds over 1958 zijn verwerkt. Bedoelde wijzigingen zijn opgenomen in het nieuwe pensioenreglement, dat met terug werkende kracht tot 1 januari 1957 in werking is getreden, nadat het op 19 april 1958 bij referendum door de deelhebbers werd goedgekeurd. De pensioenaanspraken der deelhebbers ondergingen in het jaar 1958 hierdoor de volgende verbeteringen 1. Een verhoging van de pensioengrondslagen van achterliggende dienstjaren tot die per 31 december 1956. Alle voorgaande pensioenjaren zijn dus opgetrokken tot het peil van 31 december 1956; 2. Een verhoging van het maximum aantal dienstjaren waarover het pensioen wordt berekend tot 35 in plaats van 30 jaren zoals voorheen, waardoor het pensioen, mits men voldoende dienstjaren heeft, kan oplopen tot 70% van de gemiddelde pensioen grondslag van de 35 beste jaren; 3. Verhoging van de groepsmaxima der pensioenen t.w. voor werknemers vallende onder de C.A.O. 3.300, voor beambten 4.950, voor afdelingschefs f 6.600, voor stafleden 9-900, Op de aldus berekende pensioenen komen in mindering eventuele ouderdomsrenten en van de AOW-uitkeiring 22/t% per dienstjaar dus maximaal 80%. Dit betekent dat men dus bij 35 dienstjaren 20% van de AO W-uitkering ontvangt boven de 70%. De Amstel Brouwerij N.V. heeft ook in 1958 geen gebruik gemaakt van de in artikel 7, lid 4 van het pensioenreglement gegeven mogelijkheid de deelhebbers in de jaarlijkse premiën te laten bijdragen, zodat de gehele premielast door de brouwerij aan de Stichting werd vergoed. Op grond van de met de Amstel Brouwerij N.V. gesloten overeenkomst werd de aan de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. betaalde rente over het resterende bedrag der nog verschuldigde koopsommen wederom geheel door de brouwerij aan de Stichting vergoed. Onderhandelingen met de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. over een wijzigingsovereenkomst aansluitend op de reeds bestaande overeenkomst van 31 mei 1955 hebben buiten het verslagjaar tot een gunstig resultaat geleid. Dientengevolge werd per 1 januari 1958 hierdoor een lager tariefsniveau bereikt, geldende voor alle lopende en nieuw af te sluiten verzekeringen en werden verder nog enkele wijzigingen in de ver- zekeringsvoorwaarden aangebracht. 5

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 7