Deze maand De sentimentele weet van alles de waarde en van niets de prijs; de cyni cus kent de prijs van alles en van niets de waarde. zijn in de tapkelder nieuwe kranen ge ïnstalleerd voor het vullen van de vaten; met een snelheid van een liter per seconde stroomt het bier in de fusten. Een dertiger is dus in een halve minuut gevuld. Op de bottelarij is een uitpakmachine geplaatst, die in één greep vierentwintig flesjes uit de kist haalt en in de spoelmachine plaatst. De nieuwe filterkelder draaide deze maand voor het eerst compleet. Drie gebeurtenis sen, die aantonen, dat de moderniserings plannen worden uitgevoerd. En er ge beurt nog veel meer, alles met één doel: grotere productie op betere en snellere wijze te bereiken. De zomerdrukte kan op deze wijze ieder jaar met meer gerustheid tegemoet worden gezien en als de zon niet alleen op Ibiza, aan de Rivièra en in Palermo, maar ook bij ons zijn best doet, weten we tenminste, dat al die verbeteringen niet voor niets zijn aangebracht. Deze maand zijn ook harde slagen geval len buiten het bedrijf en gelukkig niet ernstig. Maar wij hadden er wel mee te maken, want de bewuste slagen werden uitgedeeld met... Amstelhamers en ze kwamen terecht op de spijkers waarmee de sluitplanken op de oude RAI werden vast genageld. Tientallen vertegenwoordigers van dagbladen, periodieken, pers- en foto persbureaus, van de radio en film waren op 31 januari in onze ontvangkelder bij eengekomen om vandaar uit te starten voor de Pers-RAl-Rally, mede georganiseerd door de Amstel Brouwerij. Het idee was van de heer H. Felderhof, de bekende medewerker van de NCRV en het doel was: op spectaculaire wijze het oude RAI- gebouw te sluiten. Het is op doorwrochte wijze gerealiseerd. Op drie controleposten van deze rally werd een plank, drie spij kers en een hamer (waarop de woorden Pers-RAI-Rally Amstelstad 1961 waren ge drukt) uitgereikt. Bij het doel bleken vele deelnemers slagvaardiger met de pen en de tong te zijn dan met de hamer. De zegswijze: hij slaat de spijker op de kop ging evenwel vaak genoeg op om de spij kers muurvast in het hout te drijven. Wij niet, dachten wij, toen wij kortgelede^""^ lazen hoe een redacteur in 1896, dus pre cies vijfenzestig jaar geleden, het door alle schrijvers zo gevreesde „neen" aan een dame mededeelde. De personen waren: Stephen Crane, redacteur; mejuffrouw Belle Walker, de schrijfster, wier stuk geweigerd moest worden. Hetgeen als volgt ging: Geachte mejuffrouw, Eerlijk gezegd vind ik niet, dat uw schets bijzonder goed is, maar zelfs als u mij de eer aandoet deze mijn opvatting naar waarde te schatten, moet die opmerking u niet ontmoe digen want ik kan me nog herinne ren dat ik net zo slecht schreef als u nu. Verder zijn er vele mensen, die nu verre onze meerdere zijn, die eenmaal even slecht schreven als ik nu en ongetwijfeld even slecht als u. Hoogachtend, Stephen Crane Wij niet, dachten wij. Wij behoeven zulke brieven nooit te schrijven, afgezien of wf^ het zo mooi zouden kunnen. Want w». behoeven nooit stukjes te weigeren. Nooit en te nimmer. Van wie ook. (Wie lacht daar?) Oscar Wilde?

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 2