Verslag van de werkzaamheden van de Ondernemingsraad De in begin december van het vorige jaar gekozen Ondernemingsraad heeft sindsdien reeds driemaal vergaderd, en wel op 5 december, 28 december I960 en op 6 februari 1961. De vergadering van 28 december was door de voorziter met een speciaal doel bijeen geroepen. In het kader van de lopende onderhandelingen voor een nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst voor de brouw- industrie (de oude is op 31-12-'60 geëin digd), wordt ernaar gestreefd elke zaterdag het bedrijf te kunnen sluiten. De nodige goedkeuring van overheidswege was echter toen en is ook tot dusver niet op dit punt verkregen, zodat naar een tussenoplossing moest worden gezocht. Deze werd hierin gevonden, dat in de maand januari de drie eerste zaterdagen vrijaf kon worden ge geven, terwijl de vierde dan gewerkt moest worden. Zolang de officiële toestemming voor het verklaren van de zaterdag als vrije dag niet is afgekomen, moeten ook alle verdere zaterdagen waarop het bedrijf zal sluiten, beschouwd worden als een voor lopige stap in de door ons allen gewenste richting. Bij de bespreking over dit onderwerp kwam in de vergadering van 28 december wel naar voren, dat tussen de brouwerijen rege lingen moeten worden getroffen om een zekere bediening van onze afnemers ook op zaterdag mogelijk te doen blijven. De discussies leidden tot een volledige in stemming van de Ondernemingsraad met de door de directie op dit punt gevoerde politiek. Voorts zijn de meest uiteenlopende onder werpen ter tafel van de Ondernemingsraad gekomen. De behandeling van de meeste dezer onderwerpen is echter nog in een zo pril stadium, dat daarover in dit verslag nog geen mededelingen kunnen worden gedaan. Tot stand is gekomen (waarbij veelal het door de vorige Ondernemingsraad begon nen werk werd voortgezet) a. een prijsverlaging, ingaande op l-l-'6l, van het personeelsbier: een kist Gold kost thans 6.een kist pullen Pils eveneens 6.en een kist „kleine Pils" 4.In het algemeen kosten grote kisten, van welke biersoort ook, 6.kleine, van welke biersoort ook, 4.en deze laatste echter met uit zondering van Gold en Stout. Overigens blijven de voorwaarden voor het kopen van personeelsbier dezelfde. b. Bij overwerk wordt voortaan ook soep ter beschikking gesteld. c. Soep wordt tegen zekere betaling ver krijgbaar gesteld in de kantine. Dit zijn dus alle zaken, die tot de zg. secundaire arbeidsvoorwaarden behoren. De Ondernemingsraad heeft uit zijn midden de twee vertrouwenscommissies benoemd, te weten mej. M. Koldijk, de heren H. A. Oostra en Th. Veenings voor de maand- gelders; voorts de heren A. A. Binnekade, P. G. van Lierop en L. M. Spijker voor de weekgelders. Onze weekgelders buiten Amsterdam zijn nu ook permanent in de Ondernemingsraad vertegenwoordigd, en wel in de persoon van de heer J. W. Senden (filiaal Heer len) De Ondernemingsraad zal ten minste elke twee maanden vergaderen, zoveel mogelijk op de eerste maandag van een even maand. Voorzitter is mr. E. J. Egberts; zou hij verhinderd zijn, dan wordt zijn plaats in genomen door een ander lid van de Raad van Beheer. Mr. J. C. Bossard werd opnieuw benoemd tot secretaris. Al met al kan dus gezegd worden dat de ervaringen met de eerste Ondernemings raad opgedaan, met de pioniers dus, heb ben geleid tot een vastere en betere struc tuur, die een zo groot mogelijk nut van de Ondernemingsraad waarborgt, zulks tot ons aller profijt. Het dankwoord, dat de voorzitter richtte tot die leden van de oude Ondernemings raad, die in de nieuwe niet zijn terug gekeerd, moge hierbij dan ook herhaald worden: „Zij hebben het spits afgebeten in een tijd toen het voor alle betrokkenen nog een voelen en tasten was, voordat men vaste grond onder de voeten had". Mr. C. Bossard Nieuwe biersoorten op Curasao De Antilliaanse Brouwerij N.V. heeft twee nieuwe produkten geïntroduceerd: het Malta Amstel (alkoholvrij) en het Power Stout Amstel. Het Malta is een verfrissende, vitamine- rijke drank, uitermate geschikt voor kinde ren, sportlieden en herstellende zieken van wege zijn gezonde, opwekkende en ver sterkende werking. Van geheel ander gehalte is het Power Stout, het bevat meer alkohol en is pittiger dan pilsener. 17

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 19