De eerste jubilaris van 1961 DE HEER I. DE ROUVILLE VEERTIG JAAR IN DIENST Toevallig werkt de eerste jubilaris van 1961 evenals de heer Keijer, de laatste van het vorige jaar, in het ketelhuis. Het was de heer I. (voor Ignace, maar hij wordt Jan genoemd) de Rouville, reserve eerste hulpstoker, die vrijdag dertien januari j.l. met zijn gezin in onze ontvangkelder was, teneinde gehuldigd te worden in verband met zijn veertigjarig dienstjubileum Ir. R. van Marwijk Kooy sprak als zijn mening uit, dat de bedrijfsleiding bijzonder trots mag zijn als iemand veertig jaar in dienst is. Spreker herinnerde eraan, dat de heer De Rouville begonnen was als hand langer in de smederij en dat hij later zijn taak in het ketelhuis heeft aanvaard. Hoe wel de heer Van Marwijk Kooy hem niet in zijn eerste tijd heeft gekend, was hij ervan overtuigd, dat hij ook toen reeds de bedaarde, rustige, evenwichtige en kame raadschappelijke man was, zoals hij nu be kend staat en verder als een man met meer dan normale belangstelling. Een bijzonder prettige mededeling kon de heer Van Marwijk Kooy doen, namelijk dat de heer De Rouville gepromoveerd was tot stoker. Hij voegde hieraan de wens toe, dat de jubilaris de resterende jaren in goede gezondheid zijn werk als stoker zou kunnen doen. Hierna sprak de heer Ten Brink, die na mens de burgemeester feliciteerde met het jubileum. „Als iemand", aldus de heer Ten Brink, „lang in een bedrijf werkt, gaat hij er steeds meer voor voelen en daarom is zo iemand dan van veel belang voor een bedrijf". Hij kon de heer De Rouville mededelen, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem te begiftigen met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Nadat de versierselen waren opgespeld, kon de heer Ten Brink onze jubilaris als eerste met deze onderscheiding gelukwensen. De heer Voet sprak in zijn hoedanigheid van baas van de heer De Rouville; de heer De Vries voerde het woord namens De familie De Rouville. 10

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 12