lopen. Mijn koelschip. Ha, ha. Tegen de middag stond ik op en joeg mijn vloeistof door een waterslang langs het koellichaam van de ijskast. Dat klinkt misschien inge wikkeld voor een leek, maar het werkte goed. Mijn oudste zoon had de vorige dag de gangkast ontsmet, zich nauwkeurig ge wassen en was aan de reinkultuur begon nen. Ja, mijn dienstrooster klopte aardig. Al spoedig had hij een fluitketel vol moeder- en dochtercellen en toen ik mijn koeling voltooid had wilde hij net de gist in de badkuip gieten. Ik riepOndergis ting, Jan. O ja, zei hij, dan moet jij eerst. Vergisten is menselijk. Toch vonden we het jammer, dat we negen dagen niet in het bad konden. We hebben een koude bad kamer al zeg ik het zelf, dus we gaan altijd met tegenzin in bad. Nu was het fijn, want we hadden de juiste gistingstempe- ratuur..." „Bent u al die tijd niet naar het werk geweest?" vroegen wij vrijmoedig. „Ik heb een paar snipperdagen genomen," zei hij, „snip-per-dagen!" Hij lachte har telijk. „Toen de gisting was begonnen, ben ik weer aan het werk gegaan. Ik zag in iedereen een collega. Ik gaf een sigaartje weg in de mouterij, klopte een brouwer op de schouder en als ze dan vroegen waar aan ze dat te danken hadden, zei ik ge woon we zijn toch collega's, kerel. Ze keken dan wel vreemd, maar dat kan ook door die pretlichtjes in mijn ogen gekomen zijn. Na negen dagen, vond ik het welletjes en ging mijn jongbier de legertank in..." „Waar haalde u een legertank vandaan?" was onze verbaasde vraag. „Die brouwersuitrusting zit verpakt in een legertank, heel handig..." Er werd op de deur geklopt en een man met ernstig gezicht trad binnen. Hij liep op onze amateur-brouwer toe en legde een hand op zijn schouder. „Hoe lang duurt het brouwproces vroeg hij somber. De bezoeker verbleekte„Bent u van de accijnzen?" De ander knikte: „En ik kom ook namens de Drankwet en het Vesti- gingsbesluit Kleinbedrijf en de Vereniging van Brouwers, het CBK (het echte), de Arbeidsinspectie en de Hinderwet... Dat wordt een langer proces dan het brouw proces, vrees ik." Toen begon de huisbrouwer zachtjes te snikken„En ik heb alleen maar bier en niet eens een advokaat." Deze vrolijke groep KLM'ers van de Dienst Passagiersverzorging heeft zich geschaard om onze heer Peters en betuigt zijn blijd schap over de even tevoren ontvangen ridderslag. Als kanselier van de Ordre du Chevaliers de la Bière Amstel had de heer Peters hun de ridderslag gegeven. Deze plechtigheid, welke op woensdag 18 januari plaatsvond in onze ontvangkelder, werd tevens bijgewoond door de heer S. O. Kuneman, onderdirecteur van de KLM en de medewerkers van de Dienst Passagiersverzorging die reeds eerder cheva lier waren geworden. Onze directeur, mr. J. M. Elink Schuurman had deze geanimeer de bijeenkomst met enkele lovende wel komstwoorden geopend.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 11