Nieuwe ondernemingsraad gekozen Er is een nieuwe ondernemingsraad gekozen. Vrijdag 2 december stonden de stem hokjes opgesteld in de kantine en een verkiezingscomité, bestaande uit mej. H. A. Bosker en de heren L. B. Koch en G. Struiksma zat gereed om de stemgerechtigden te ontvangen en voor te lichten omtrent hetgeen zij te doen hadden. Dat was dan: 7net een kolossaal rood potlood een wit vakje kleuren vóór de naam van de kandidaat die de voorkeur genoot. Voor sommigen betekende deze dag een eer ste kennismaking met de kantine, want niet iedereen gaat dagelijks die kant uit. Zou het daarom niet aardig zijn de volgende keer het stemlokaal in een geheel ander deel van het bedrijf in te richten onder het mottokies een ondernemingsraad en zie uw bedrijf eens van een andere kant? Van de kandidaten hebben we niet veel gemerkt. Er is er niet één geweest die op een omgekeerd bierkistje een propaganda- toespraak heeft gehouden en van de geko zenen hebben wij nog geen woord van dank vernomen. Maar wij menen dat de heer Kennedy het Amerikaanse volk ook niet bedankt heeft. De verkiezing zou overigens wel opgeluis terd worden als de kandidaten persoonlijk in het stemlokaal aanwezig waren, zodat ieder ze nog eens goed kon zien voor het stemhokje betreden wordt. Wij geloven wel dat de uitslag dan iets anders zou zijn, want op het laatste ogenblik kunt u zich dan nog bedenken als de das van de aan vankelijke favoriet u niet zint, of als hij u net even te laat groet. Maar dit zijn bespiegelingen voor een vol gende keer. Deze keer is het dus nog op de ouderwetse manier gegaan, maar gekozen is er en de gekozenen zijn mej. M. Koldijk en de heren L. M. Spij ker, H. de Vries, J. de Lang, B. Feithuis, A. A. Binnekade, P. G. van Lierop, A. H. Oostwal, J. W. Senden, J. H. Snel, E. J. A. van Kan, W. Grande, Th. Veenings, J. H. van Leeuwen en H. A. Oostra. Wij wensen deze collega's sterkte en wijs heid toe voor hun taak. Het is een nieuwe taak, daar de wet pas na de oorlog een ondernemingsraad verplicht heeft gesteld. De gekozenen vormen een clubje mensen in wie de kiezers vertrouwen blijken te hebben. Mogen zij ook spoedig het vertrou wen van de directie wekken opdat er een vruchtbare samenspreking kan ontstaan. Want in het jonge instituut dat de onder nemingsraad is zullen directie en leden nog niet veel anders kunnen doen dan weder zijds de vinger op de pols leggen. Hoe onbetekenend dit gebaar ook lijkt, het is. De stemming was zó naar ieder weet, een belangrijk middel om te weten te komen hoe de toestand is. Samen spreken, samen overleggen, tasten naar nieuwe mogelijkheden, het onder ogen zien van moeilijkheden, het inzicht verkrij gen in elkanders gedachtenwereld, dit zijn enkele opgaven voor de ondernemingsraad, die uiteindelijk tot stand is gekomen en in stand wordt gehouden tot heil van de onderneming, tot heil dus van ons allen, die de onderneming door ons werk het aanzien geven. TROUWEN IN DE GELAGKAMER Onze afnemer, de caféhouder R. J. Roorda uit Akersloot, heeft de laatste tijd inwoning van de secretarie van deze plaats, wegens de verbouwing van het stadhuis, aldus meldt Misset's Horeca. Er worden ook hu welijken gesloten en al zijn er dat in een kleine gemeente als Akersloot niet zoveel, toch werd onlangs het tiende huwelijk-in de-gelagkamer een feit. De gemeente zorgt bij zo'n plechtigheid voor bloemen en treft andere maatregelen, waardoor de rust en ingetogenheid niet worden verstoord. BIER HOORT BIJ DE KOST Een Zweeds gerechtshof heeft uitspraak gedaan, dat een dienstbode als onderdeel van haar kost vier flessen bier per dag van haar werkgeefster kan eisen. 6

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 8