AMERIKAANSE Amstclvcrkopers in Nederland Zeventien Amstelverkopers uit de staat New Jersey hebben met hun dames van 8 tot 15 oktober j.l. ons land bezocht als gast van de Amstel Brouwerij. Zij waren als topverkopers naar voren ge komen uit een wedstrijd waarin het ging om in een bepaalde periode zoveel moge lijk Amstel bier te verkopen. Onder leiding van de heer Sachs, werkzaam bij de Amstel American Corporation in New York, kwa men verkopers van de firma's Federal Wine Liquor, Jersey National Liquor en Gals worthy, Inc. op zaterdag 8 oktober met een DC-8 van de KLM op Schiphol aan. Er was een gedegen programma vol afwis seling opgesteld, maar door de zeer late aankomst (het was juist de eerste mistdag) moest het plan voor de eerste dag reeds drastisch gewijzigd worden. De volgende morgen begaf de heer Eyck, die de gasten de gehele week heeft rondgeleid, zich met hen naar Madurodam en 's middags zat het gezelschap in het Ajax-stadion om te zien hoe het Ajax en Willem II verging. Maan dagochtend ontving de directie de Ameri kanen op het hoofdkantoor, waarna ze werden rondgeleid door het bedrijf en ver gast werden op een koffietafel. De heer Van Marwijk Kooy beantwoordde na de maaltijd vele vragen, want nu deze heren eindelijk eens bij de bron waren namen zij de gelegenheid waar zoveel mogelijk op te steken over het produkt dat zij dagelijks moeten verkopen. Interessante punten op het programma wa ren een bezoek aan het m.s. Rotterdam van de Holland-Amerika Lijn, een lunch in een molen te Den Haag, waarbij de draailierspeler Rob van der Bas zijn merk waardig instrument liet klinken (zie het artikel over de draailier elders in dit num mer), een bezoek aan de bloemenveiling en een klompenmaker, het bezichtigen van een diamantslijperij en de afscheidsavond in de ontvangkelder. Deze avond droeg een geanimeerd karak ter. De gasten waren zeer onder de indruk van hetgeen zij hadden meegemaakt in Ne derland en de manier waarop zij waren ontvangen en beziggehouden. Hiervan ge tuigden de heren Sachs, Maloney, Finkei en Feldman in korte of lange toespraken. De drie laatstgenoemden waren verkoopleider van de firma's die door verkopers ver tegenwoordigd waren. De heer Feldman was bovendien burgemeester van Teaneck en in die hoedanigheid had hij een bezoek wsm\ gebracht aan de burgemeester van Amster dam en hem de sleutel van de stad over handigd. Het trio Jan Corduwener en de goochelaar Fred Kaps luisterden deze avond op, die ook werd bijgewoond door onze directie en vele medewerkers uit de verkoopsector. Alle prijswinnaars werden vereerd met het ridderschap „Chevalier de la Bière Amstel" en het echtpaar Nydick zong enkele zelf gemaakte (met medewerking van mevrouw Vogel) liedjes die het enthousiasme van de groep over het gebodene tot uiting brachten. Zeer ingenomen was het gezel schap met de leiding van de heer Eyck, die zijn dagelijks werk als assistent van de heer Struiksma een week had laten varen om deze gasten ons land te laten zien. Hem viel een ware ovatie ten deel. De heer Peters hield, als exportmanager, een boeiende toespraak waarin hij erop wees, dat goede verkopers alleen maar sla gen als zij op de juiste wijze werken en dat met geestdrift doorzetten. Hij bond de heren op het hart zich volledig te geven voor ons goede produkt. Ongetwijfeld zal dit bezoek vruchten af werpen in de Verenigde Staten, want deze heren, die als verkopers zijn gekomen, zijn als vrienden weer weggegaan, over tuigd, dat van deze kant alles gedaan zal worden de kwaliteit en de presentatie van het Amstel bier aan de hoogste eisen te laten voldoen. 5

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 7