b k De heer Kranenberg overhandigt de wisselbeker aan de heer Marees. Geerts (1.30) wint van Bosch (0.77) V. d. Waals (1.97) wint van v. d. Schoot (1-35) Van Wielen (1.83) wint van Wilders (2.39) Snel (2.64) wint van v. d. Pol (2.51) Marees (9.02) wint van Hameiers (4.13). De zes eerstgenoemden hadden zich der halve van een plaats in de finale verzekerd. De uitslag hiervan luidde: De Moet wint van Geerts Van der Waals wint van Van Wielen Marees wint van Snel. De heer Marees (Amsterdam) legde door deze overwinning beslag op de eerste prijs, de heer De Moet, die alle partijen met 0,01 boven zijn gemiddelde had gespeeld, kreeg de tweede prijs, de derde prijs ging naar de heer Van der Waals, die al zijn partijen met 0,01 onder zijn gemiddelde had gespeeld. Het verdient extra vermelding, dat de win naar van het toernooi de enige speler was, die zijn partijen speelde in het speltype cadre 38/2 hetgeen wel een extra handi cap betekende, doch die hij op grootse wijze wist op te lossen. De beslissende partij beëindigde hij met een gemiddelde van 14.77 (cadre). Ook het fraaie gemiddelde waarmede onze collega Hameiers uit Heerlen zijn in de voorronde gespeelde wedstrijden beëindig de verdient vermelding. Een algemeen ge middelde van 6.63 mag er zeker zijn; hij sepelde zelfs een partij met een gemiddel de van 10.94 (tegen Marees). Wanneer we het vertoonde spel eens over zien, dan moet het ons van het hart, dat het met uitzondering van de heren Marees en Hameiers, beneden de verwachting is gebleven. Over het algemeen duurden de partijen te lang, hetgeen uit de volgende cijfers moge blijken. Van de 63 gespeelde partijen, eindig den niet minder dan 43 na meer dan veertig beurten; zestig beurten behoor den niet tot de uitzonderingen. Vier spelers hadden zelfs meer dan tachtig beurten nodigElf partijen werden bin nen de veertig beurten gespeeld, terwijl dit met vier partijen binnen de dertig beurten voorkwam. Winnaar Marees beëindigde zijn partijen in resp. 18, 15, 19, 36 en 22 beurten. De hoogste series noteerden we voor de heer Hameiers 48 (libre) en de heer Marees 101 (cadre). Niet minder dan 23 spelers bleven be neden hun opgegeven gemiddelde ter wijl vijftien spelers het opgegeven ge middelde bereikten of overschreden. Omdat de wedstrijdleiding de door de deel- mers opgegeven gemiddelden op geen en kele manier kon controleren, paste de lei ding voor de finalepartijen een herzien moyenne toe, gebaseerd op de bereikte resultaten in de voorronde, hetgeen een goede toepassing bleek te zijn voor een juiste waardering en volgorde der winnaars. 4 A

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 6