INTER FILIAAL BILJARTTOERNOOI roof SUCCES Biljartliefhebbers uit de filialen GroningenHeerlen, Rotterdam en Den Haag, alsmede uit Amsterdam hebben zich zondag 30 oktober in café-restaurant De Kroon op het Rembrandtsplein verenigd om eikaars krachten te meten. Achtendertig collega's waren om twaalf uur in de grote biljartzaal bijeen. Voor velen was de dag net begonnen. Voor anderen, laat de Groningers maar spreken, was de nacht nauwelijks voorbij toen ze op reis gingen. Half zeven vertrok hun busje uit stad en dat is een bar uur op zondagmorgen. De Heerlense collega's waren om kwart voor negen vertrokken, maar dit ongerief hebben ze voor het meemaken van deze dag graag over gehad. En terecht, zoals bleek. De nummers van één tot twaalf hingen aan de iampen boven het dozijn bil jarttafels, die voor ons extra goed waren gezogen en gepoetst en tussen de twee ongenummerde matchtafels stond de heer Beekman van Publiciteit toen hij om twaalf uur de aanwezigen welkom heette. Het gaat niet om de knikkers maar om het spel, zei hij en ook om nu eens te zien wie wie is. Want al ben je door de tele foon bijna op voet van jij en jou, de per soonlijke ontmoeting en zeker die bij een spel als biljarten, is veel waard en kan verhelderend werken. De heer Beekman bracht dank aan de directie die dit toer nooi had mogelijk gemaakt, want de kosten van deze dag zouden echt niet bestreden kunnen worden uit die gulden inschrijf geld. Hij wenste alle spelers een prettige wedstrijddag. Terwijl de koffie met gebak werd rond gedeeld begaven de spelers zich naar de tafels waar de schrijfplankjes met de daar op bevestigde tellijsten al klaar lagen. Vier spelers waren tot een groep, poule genaamd, verenigd en deze moesten eikaars partijen arbitreren en schrijven. Iedere poule moest dus zes partijen spelen tot er een winnaar uit de vier naar voren was gekomen. Van de veertien tafels waren er tien in gebruik en een hiervan was door kaderlijnen ge schikt gemaakt voor kader 38/2, een spel type dat door de heer Marees wordt be oefend. Met krijt is dan op het laken een aantal vakken getekend en in elk van die vakken mag niet meer dan twee caram boles worden gemaakt en dan nog onder bijzondere bepaling. Een spelverzwaring die dus alleen maar door gevorderde spe lers overwonnen kan worden. Dat waren de heren. Enkele dames die direct om twaalf uur met hun mannen waren meegekomen hadden al spoedig drukke gesprekken, zaten aan de leestafel of keken naar hun mannen. Deze waren door hun indeling in de diverse poules uiteraard sneller met elkaar in kennis dan hun vrouwen, maar ook dat viel mee. Op het verhoogde zaalgedeelte heeft men een goed overzicht over de spelers en daar zat dan ook het organisatiecomité bestaan de uit de heren Tournier (Rotterdam) en Beekman en De Winter (Amsterdam). Zij moesten het die dag zonder keu doen en toen 's avonds om elf uur de laatste partij was afgelopen hadden zij er precies twaalf uur biljartzaal De Kroon opzitten. Rustig verliep de voorronde. De eerste partij was om 12.40 beëindigd, nl. die van de heren Triemstra en De Moet. De par tijen duurden vaak langer dan verwacht was, er vloog weieens een bal over de grond, maar er zijn geen keus gebroken of lakens beschadigd en dat is een verheugend verschijnsel. Enige dames gingen een uurtje naar Cineac, want zelfs van het boeiendste spel krijg je als vrouw op een ogenblik genoeg, maar degenen die kwamen overtroffen toch in aantal degenen die gingen, want steeds meer dames wilden eens kijken waar hun mannen zaten. Ook belangstelling van col lega's die niet meededen ontbrak niet. Aan tafel één maakte de heer Marees zijn prachtige series, prachtig partij gegeven door de heer Hameiers. Bij de tafel zat mevrouw Marees, die ondanks het feit dat ze niet helemaal in orde was en misschien beter thuis had kunnen blijven, toch was gekomen. Haar belangstelling voor het spel van haar man en ons Amsteltoernooi deed ons allen goed en het verheugt ons te vernemen, dat zij aan het eind van deze zware dag toch van oordeel was, dat ze blij was erbij geweest te zijn en tot het eind te zijn gebleven. De heer Van Vrede fotografeerde enige spelmomenten en de heer Kranenberg, die tot poule E behoorde, gaf de heren Van der Schoot, Slager en Ooyevaar partij Een aardig gebaar van onze Groningse col lega's was het overhandigen van Groninger koeken voor de winnaars; deze lekkernijen werden in dank aanvaard en gedeponeerd 1

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 3