en win een tientje Ter afwisseling van de kruiswoordpuzzel heeft onze puzzelredacteur deze keer een anagram- of letterkeerpuzzel samengesteld. In bijgaand diagram moeten links 'woorden van negen letters en rechts van zeven letters worden ingevuld, waarvan de omschrijvingen hieronder staan. Elk in te vullen woord van zeven letters is samengesteld uit de letters van het voorgaande woord van negen letters. Van de twee letters, die men van elk tweetal woorden overhoudt, plaatst men er links en rechts een in de cirkels. Indien men dit op de juiste wijze doet, ontstaat in de cirkels van boven naar beneden gelezen een slagzin, waarvan de juistheid door elke AB'er volmondig zal worden erkend. Ter verduidelijking voor de puzzelaars volgt hier een voorbeeldindien de omschrijving zou luiden „harde klap - wilddief", dan is de oplossing: „opstopper - stroper". De twee overblijvende P's zouden in dit geval links en rechts in de cirkels moeten worden ingevuld. Het kunnen echter ook twee verschillende letters zijn. Om het begin iets te vergemakkelijken, zij medegedeeld dat in de eerste cirkel links boven de letter H komt te staan. De omschrijvingen van de in te vullen 7 hakkelend spreken oxyderen woorden luiden: 8 in steen veranderen raam 1 nog een kans wagen of geven 9 val baseren gezond maken 10 in het halfdonker zitten glad maken 2 roodachtig edelgesteente 11 arena periode vervoersdienst 12 horen niets uitvoeren 3 ouderwets vervoermiddel zeeman 13 steenfabriek pochen 4 honend bejegenen 14 opbrengen keuren op smaak glimmend maken 15 wens binnenkort 5 simpel levensmiddel (en) 16 rookgerei versterken 6 leiden beter worden 17 spatten naarstig zoeken

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 35