Deze maand Prof. C. G. Jung? Er zijn in ons leven evenveel dagen als nachten en beide zijn nagenoeg even lang. Zelfs een leven dat door het geluk wordt begunstigd is on denkbaar zonder donkere schaduwen en zou zijn zin verliezen als het niet gepaard ging met leed en droefheid. Laten wij daarom met geduld en even wichtigheid de dingen nemen zoals ze komen. Prof. C. G. Jung woont in Küsnacht en werd deze zomer 85 jaarhij is een beroemd psycholoog. hebben wij een paar sommetjes ge maakt. Sommetjes met een gruwelijke uit slag. Wij kregen een lijstje onder ogen, samengesteld door de politiecorpsen uit dertien grote steden in ons land. In die dertien steden stierven in de eerste helft van dit jaar 173 mensen door verkeers ongelukken. Op onze interne telefoonlijst staan 173 na men... Als al die mensen in ons bedrijf gewerkt zouden hebben, zou dus in een half jaar tijds geen van hen wier namen op die lijst voorkomen, meer in leven zijn geweest. En verderals iedere verkeers dode een werknemer van de Amstel Brou werij zou zijn en als het tempo waarin de verkeersramp zich voltrekt, niet versneld wordt, dan zou er op 31 december 1962 niemand zijn van ons bedrijf die de deur zou kunnen sluiten, want er zou dan geen personeelslid meer in leven zijn. 173 Doden in een half jaar wil zeggen dat er iedere dag een mens in het verkeer wordt gedood tot en met 21 juni. Negen dagen zouden er geen doden zijn, want op 1 juli begint de telling van het volgende halfjaar. De politie heeft ook de ongelukken onder elkaar gezet en weer rekenden wij260 ongelukken per dag. Is dat ook zo'n aantal dat u weer spoedig vergeet? Stel u dan eens voor, dat al die ongelukken voor uw huis zouden gebeuren. U gaat om acht uur 's morgens voor het raam zitten en u kijkt naar buiten. U ziet het huis aan de over kant, met de lantaarnpaal en de boom er voor, u ziet de hoek van de straat. Lang tijd heeft u niet, want reeds na drie minu ten gebeurt er al een ongeluk. Elke drie minuten ziet u een mens aanrijden, voer tuigen op elkaar botsen, uit de bocht vlie gen of tegen de boom of de lantaarnpaal tot stilstand komen. 260 Ongelukken op een dag, dat wil zeggen, dat u tot 's avonds negen uur moet blijven zitten en u niet van het venster mag verwijderen als u ze alle wilt zien gebeuren. Pas na dertien uur komt de rust, maar als u zich nog iets kunt herinneren, dan zal het wel zijn, dat u die dag één dode hebt zien wegdragen en twintig zwaargewonden. De lichtgewon den kunt u niet meer tellen en de materiële schade niet meer becijferen. De volgende dag gaat u er beslist niet meer zitten, maar het verkeer raast door, moordt door en botst door, 173 dagen lang, tot 21 juni. En dat alleen nog maar in dertien grote steden. Gruwelijke sommetjes. Was het woord BEZINNING van onze Koningin niet zeer op zijn plaats?

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 2