STILSTAAN VERBODEN Tegen de algemene regel, dat men niet mag stoppen indien de vrijheid van het ver keer daardoor meer dan nodig in gevaar wordt gebracht, wordt nogal eens gezon digd, zegt de ANWB. Zo ziet u in geval 1 een betrekkelijk smal le straat, waarin A reeds geparkeerd staat. Nu komt B aangereden en parkeert vlak bij A, aan de overkant van de straat. De doorgang is te smal om een derde auto te laten passeren of als hij zich er wel nog juist door kan wringen, is dit toch een gevaarlijke manoeuvre, omdat het uit zicht hem bijna geheel is ontnomen. B heeft dus zijn auto zó neergezet, dat de vrijheid van het verkeer meer dan nodig wordt belemmerd, zodat hij in overtreding is. In geval 2 heeft de bestuurder van A zijn auto even neergezet naast die van B, om een praatje te maken of om de weg te vragen. Het achteropkomend verkeer wordt hierdoor gedwongen vér naar links uit te wijken. De bestuurder van A zondigt zwaar tegen de verkeersregels: hij belemmert de vrijheid van het verkeer en brengt de vei ligheid in gevaar Overpeinzingen van een Vakantieganger 't Is een van de weinige warme vakantie dagen van I960. De benen lui gestrekt lees ik wat in een geschiedenisboek. Aan de overzijde van de straat hangt een groot re clamebord Amstel Bier. Uitnodigend tot drinken. Voor mij staat een glas schuimend Amstel Bier. Mijn lectuur handelt over een gebeurtenis uit het jaar 1623. De Remonstrantse pre dikant ds. Slatius, gezocht wegens mede plichtigheid aan de aanslag op het leven van prins Maurits, kwam op zijn vlucht naar het buitenland in het Drentse dorp je Rolde. Moe en warm als hij was, be stelde hij een glas bier in de dorpsherberg. Een paar dorstige soldaten stapten eveneens de gelagkamer binnen. Ds. Slatius met het volle glas bier voor zich, schrok zo van deze soldaten, dat hij direct opstond, vlug afrekende en de herberg verliet, zonder het bier aangeraakt te hebbenTot grote ver wondering van de soldaten. Ze kregen arg waan, zetten hem achterna, grepen hem en na een korte berechting werd het schuldig over hem uitgesproken. Hij verloor op het schavot zijn leven. Nadenkend over het gelezene, kijk ik pein zend naar mijn glas bier en slaak de ver zuchting: Als in 1623 het Amstel bier in Rolde reeds bekend was geweest, zou ds. Slatius zijn bier niet hebben laten staan. Daarvoor was het te lekker en in ieder ge val zou hij eerst het glas hebben leeggedron ken. Pas daarna zou hij zijn weggegaan en geen der soldaten had argwaan gekregen. Het Amstel biertje zou hem van het scha vot hebben gered Is er betere reclame denkbaar voor het Am stel bier, mits geschonken in een goed glas. De geachte inzender is een ons onbekende Amstel drinker, zoals er zoveel zijn. Maar hij heejt zich uit de anonimiteit opgericht door zijn brief, waarin hij deze gebeurtenis zo aardig (voor ons) commentarieert. Wij geloven echter, dat de moraal van dit ver haal niet zo mag worden uitgelegd, dat degene die Amstel bier drinkt zijn straf ontloopt I Deze AUTO STA Ar DOORGANG S GCPARKCEROC WAGEN TEER 'S BEL EUMERO 24

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 26