Kom kamperen in mijn caravan Collegiaal aanbod: Dit aanbod komt van de heer J. G. R. van Hilten van ons Heerlense filiaal. Deze heeft een caravan aangeschaft en wil deze enkele zomermaanden beschikbaar stellen voor collega's. Deze caravan (type Yvonne I960) wordt van begin mei tot en met 15 juli 1961 te Zoutelande of Cadzand op een camping geparkeerd, die voldoet aan de hoogste eisen. Daarna brengt de heer Van Hilten hem naar de Europa Camping op de Cauberg te Valkenburg, een naar de eisen des tijds ingerichte en zeer luxueuse camping in het zuiden. Er zijn vier slaapplaatsen in deze caravan; hij heeft een carrosserie van aluminium, is dubbelwandig en van binnen uitgevoerd in Zweeds board. De eethoek is gemakkelijk te veranderen in een slaapgelegenheid en omgekeerd. Er zijn hang- en legkasten en ruime opbergmogelijkheid voor koffers. Boven de plastic spoelbak bevindt zich de watertank met een inhoud van achttien liter. Uiteraard zijn toiletten en wasgelegen heid op de camping aanwezig. In de caravan is accuverlichting en behalve een voldoend aantal ramen, beschikt de caravan over een naar boven uitzetbaar dak, dat in dichte toestand volkomen water en tochtdicht is. Natuurlijk heeft collega Van Hilten de prijs schappelijk gesteld en hij nodigt de genen die interesse voor zijn interessante voorstel hebben uit hem te schrijven. Zijn adres is: J. G. R. van Hilten, Pastoor Vonckenstraat 57, Geleen. Wie verre reizen doet Wim Roosdorp, zoon van onze hoofd inspecteur Roosdorp, filiaal Rotterdam, is steward op de Nederweser van de Maat schappij Nederland. In een brief die hij i aan zijn ouders schreef, maakt hij melding van een reis die hij per vliegtuig maakte naar Tripolis om zich daar aan boord te begeven van zijn schip ,,'s Morgens bij het landen was het wel interessanter. Er was niets anders te zien dan zand, echt woestijnachtig. Het vlieg veld lag ongeveer achtentwintig km van Tripolis vandaan. En midden in die woes tijn kwamen we voorbij een paar armoedige huisjes en hutten en aan een van die huisjes zat een lichtbak van de Amstel Brouwerij. In Tripolis zelf heb ik nog twee Amstel lichtbakken gezien maar in dat dorpje vond ik het toch wel ap leuk". 20

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 22