Oorlogscollega met pensioen In de oorlogsjaren zijn de gelederen van de Amstel Brouwerij versterkt geweest met een aantal vliegers, zoals de heren Baarsel- man, Van Veenendaal en Noest, Deze laat ste heeft op 31 oktober j.l. van zijn bestaan als militair vlieger afscheid genomen we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Kapitein-vlieger J. G. Noest is 56 jaar en waarschijnlijk de enige piloot die tot op de dag van zijn pensionering is blijven vliegen. Hij stapte die maandag om drie uur op Deelen uit zijn Super Pipercub waar zijn mede-officieren gezorgd hadden voor een paard om hem naar de mess te brengen. Dit paard was er met de manen bijgesleept omdat de heer Noest zijn militaire loopbaan bij de cavalerie is begonnen. In de officiersmess Klein Heide- kamp op het vliegveld Deelen bij Arnhem werd voor vrienden en kennissen een af scheidsreceptie gehouden. Hierbij gaf de heer Ch. Nijman (etalagedienst) met zijn echtgenote voor de Amstel acte de présence en bood hij de oud-collega een wandrek met zes pullen aan. Toen de oorlog uitbrak heeft de heer Noest, toen nog sergeant-vlieger, tot het laatste toe aan de krijgshandelingen meegedaan, maar moest na de wapenstilstand een grondfunc- tie aanvaarden. Hij kwam bij de expeditie als assistent van de heer Nijman, die toen controleur was. Zij raakten bevriend en mevrouw Nijman kende de echtgenote van de heer Noest reeds van haar jeugd af. Ook als incasseerder deed de heer Noest dienst. Maar hij bleef tevens actief in mili tante zin en oefende in de kelder van een Amsterdams warenhuis in pistoolschieten, een vaardigheid die hem meer dan eens van groot nut is geweest gedurende zijn illegale periode. Na de oorlog konden geen tien brouwers paarden de vlieger op de grond houden en weldra zat hij, zij het enigszins on wennig in het begin, weer achter de stuur- kolom. Tot 31 oktober I960. Na veertig jaar dienst, waarin hij vijfduizend uur heeft gevlogen. De heren Noest (l.) en Nqman (Slot tan pag. 16) nenkant van het deksel is gesierd met een afbeelding van de evangelist Johan nes, een baardeloze jongeling, met haar dat over de schouders golft, in de ene hand een pen, in de andere een boek. Naar men weet was Johannes de gelief de discipel van Jezus en dit verklaart ook zijn plaats op de binnenzijde van het deksel. Deze weinig bekende maatregel van Dun- stan is uiteraard niet meer van kracht, maar enkele van de pinnekroezen bestaan nog. Dunstan is heilig verklaard en de feestdag van St. Dunstanus is op 19 mei. In Canter bury is de St. Dunstanskerk naar hem genoemd. Enige uitdrukkingen in de Engelse taal herinneren nog aan deze pinnedrinkerij he is a peg too low (hij heeft meer ge dronken dan waarop hij recht heeft), he is in a merry pin (hij heeft teveel ge dronken). Nieuw type draagcarton De Stone Container Corporation in Ame rika heeft een nieuw type draagcarton voor bier ontworpen in de vorm van een water dichte golfkartonnen koeler, die bier kan bevatten en ijs. Deze z.g. Kold Keg is gemaakt van speciaal geïmpregneerd golf karton en voorzien van een gemakkelijke en effectieve koeler, geschikt voor partijtjes en picnics, die meer dan eenmaal gebruikt kan worden. De wanden worden niet vochtig door het gesmolten ijs en een inwendig frame voorkomt lekken van ijswater door de bodem. DISCIPLINE De hertog van Wellington liep eens een officier tegen het lijf die onder invloed was. Luister eens, man," zei de IJzeren Hertog, „wat zou je doen als je een van je mensen aantrof in dezelfde staat als je nu zelf bent?" De kolonel ging in de houding staan, salueerde en antwoordde in grote ernst: „Ik zou de ellendeling geen woord waardig keuren." 17

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 19