door loco-burgemeester Schutgens. Deze bracht allereerst zijn gelukwensen over en haalde daarna de verrassing die eigen lijk geen echte verrassing meer was omdat de heer Van Rhenen toch wel wist „wat hem boven het hoofd hing" te voor schijn om de revers van de jubilaris te tooien met de eremedaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De hele plechtigheid duurde maar kort, zo dat het gezelschap weer spoedig temidden van de feestvierende Amstel-gemeenschap aan de Kempkensweg kon zijn, waar de heer Van Rhenen nogmaals waarderende woorden aanhoren moest, nu tevens van wege de ontvangen onderscheiding. Het was de heer A. Duysens, commissaris van de brouwerij, die nogmaals de gevoelens van hulde en dankbaarheid van alle aan wezigen onder woorden bracht. Zaterdagmiddag had ten huize van de ju bilaris een drukke receptie plaats, waar zeer velen de jubilaris en zijn echtgenote kwa men feliciteren. Onder hen merkten we on der meer op de heer W. v. d. Grift na mens het gemeentebestuur. Des avonds bracht de harmonie Tot Onderling Genoe gen uit Weiten een klinkende serenade, waarbij de jubilaris werd toegesproken door de voorzitter, de heer L. de Esch. Machinaal kisten vullen Zeshonderd kisten per uur kan deze pak- machine met flessen vullen. De foto, ge maakt op onze bottelarij, toont de heer C. Walter, wiens taak het is deze machine te bedienen. Vier horizontale wieken zijn elk voorzien van vierentwintig aluminium kelken. Als de flessen uit de pasteuriseer- bak komen worden ze in vier rijen op een lopende band naar de pakmachine gevoerd en tegen elkaar gedrukt, zodat de kelken over de halzen kunnen zakken. In elke kelk zit een holle rubber ring, die wordt opgeblazen zodra hij over de kroonkurk is geschovenwordt de wiek opgeheven, dan zitten de kroonkurken vast in de kelken en deze draaien dan een halve slag (eerst een kwart-, daarna weer een kwartslag) tot ze boven de kist hangen. De kist komt nu een stukje omhoog en de wiek zakt een stukje en als de lucht dan uit de ringen ontsnapt worden de flessen in de kist ge lost. De constructie is zodanig, dat de flessen niet gelost worden als er toevallig geen kist gereed zou staan. 5

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 7