Een fraaie sprong tijdens het concours hippique op 21 augustus j.l. te Den Bosch gehouden. En Amstel bier was er ook bij. zij het op dit plaatje dan alleen in de vorm van lege vaten. De foto kregen wij door bemiddeling van inspecteur De Vries toegezonden. Lof voor onze belettering In al zijn eenvoud is de belettering van de vrachtwagens van de Amstel Brouwerij toch een van de beroemdste in ons land. Aldus OTO (Ons Technisch Orgaan) tijd schrift voor autospuiters en carrossiers, uitgave van Sikkens Lakfabrieken N.V. te Sassenheim, in een beschouwing van de woorden Amstel Bier zoals deze voorkomen op onze wagens. Het blad vervolgt: Het ontwerp van de letters is van Jan van Krimpen. Men lette op de buitengewoon fraaie proportionering en ritmering van het woordbeeld. De spatiëring is feilloos. Van Krimpen ontwierp zijn letters niet als losse eenheden, maar in samenhang met het woordbeeld, beter nog, in samenhang met de gehele pagina druks. Deze kunstenaar is begonnen als letterschrijver, niet als letter tekenaar. Zulks was beslissend voor zijn ontwikkeling. Hij wist daardoor overbodige ornamentatie en detaillering van de indi viduele letter te vermijden. De vorm was voor hem belangrijk, maar dan de vorm gezien in verband met de andere letters. Het vergt een zekere scholing om de letters van Van Krimpen op hun juiste waarde te schatten. Zijn werk echter behoort tot de nobelste scheppingen op lettergebied in deze eeuw. Gouden medaille VOOR ANTILLIAANS AMSTEL BIER Te Parijs is eind juli een bierwedstrijd ge houden voor de Amerikaanse landen en de Westindische eilanden. Ook de Antilliaan se Brouwerij heeft hieraan meegedaan. Deelnemers waren brouwerijen in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika en de Westindi sche eilanden en voor ieder van die groe pen werden prijzen beschikbaar gesteld; voor de Westindische groep viel de hoog ste prijs, de gouden medaille, toe aan het Antilliaanse Amstel bier. Een bierwedstrijd als de onderhavige wordt in het Engels een beer competition genoemd en is hier te lande onbekend. In tegenstel ling tot een biertapwedstrijd is hierbij de smaak van doorslaggevende betekenis. Vatbier in de lucht De Westduitse luchtvaartmaatschappij Luft hansa heeft het vatbier geïntroduceerd op haar vluchten naar New York. De hof meester heeft een vat op een wagentje waarmee hij door het gangpad rijdt om de passagiers te vergasten op een glaasje pompbier met een hartig hapje.

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 18