eerste en bracht de loopbaan van de jubi laris in herinnering, een loopbaan waarop hij trots mocht zijn, want hij werd en wordt als draaier in de smederij erg ge waardeerd. De heer Voet, baas van de smederij en de collega's Gerdes, De Vries en Koch betrokken ook mevrouw Binne- kade in de hulde. Want deze laatste had steeds getracht het hare bij te dragen tot een goede verstandhouding en hoe kon zij dat beter doen dan door gastvrij te zijn. Behalve een paar operaplaten en een boek, werd de heer Binnekade ook verblijd met een envelop van het jubileumfonds, terwijl er voor zijn echtgenote prachtige bloemen waren. En nu op naar de veertig dienst jaren... Ook van onze kant de hartelijke gelukwensen. A. A. BINNEKADE in het zilver Als jongen van ruim veertien jaar kwam A. A. (Dries voor zijn collega's) Binnekade bij de Amstel Brouwerij in dienst. Dat was op 13 september 1935 en in november werd hij reeds overgeplaatst naar de smederij, waar hij de vijfentwintig jaar heeft vol- gemaakt. Het was dus een nog jonge man, die met zijn jonge charmante vrouw het middelpunt was van een sympathieke hul diging in de versierde kantine, die dins dag 13 september j.l. Geflankeerd door de ouders van de heer Binnekade, die uit Amerika waren overgekomen, zaten zij tus sen de palmen en moesten vele lovende woorden van wel vijf sprekers tot zich laten komen. De heer Boonen sprak als OUDE GARDE JONG Dertig jaar geleden, dus in 1930 speelde een Amstel-elftal een voetbalwedstrijd tegen Rotterdamse kasteleins. Hoe de wedstrijd is afgelopen, is ons niet bekend, maar wel is de foto van het Amstel-elftal in ons bezit gekomen en met vereende Rotterdamse krachten kwamen ook de namen van de meeste spelers tevoorschijn. Deze zijn v.l.n.r. staand: de heren G. Tournier, Koopmans, Mersel, geknield: v. d. Poll, Mosmans, Velt- huizen, zittend: J. Tournier, Dielemans, onbekend, Hoogland en Bunte.

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 17