•4# In memoriam J. W. Teerink Antwoord op kritiek Op 18 juli j.l. is in h het Ned. Hervormde Diaconessenhuis aan PPH' de Overtoom te Am sterdam op nauwelijks vijftigjarige leeftijd gestorven de heer Jo- han (Jan) Warnar Teerink. Hij was de verantwoordelijke man voor de afdeling meu bilair en glazen en se dert 1926 aan de brouwerij verbonden. Begonnen op de loonadministratie, ging hij weldra over naar de boekhouding waar hij zich specialiseerde in de administratie der stadsdebiteurenin de oorlog organi seerde hij de bierdistributie in de stad, het geen hij met veel tact deed. Een bloedziekte heeft, na een betrekkelijk kort ziekbed een eind gemaakt aan zijn leven, een eind dat hij bewust heeft zien aankomen, maar moedig onder ogen heeft gezien. Met zijn onafscheidelijke sigaar heeft hij op een dag afscheid genomen van zijn col lega's hij zou op medisch advies een zes tal weken rust nemen, maar allen, hijzelf niet uitgezonderd, vreesden het ergste. Dat ergste is nu gekomen en vrijdag 22 juli werd hij naar Westerveld gedragen, ge volgd door zijn zwaar getroffen echtgenote, familie, vrienden, de heren Egberts en Van Voorst van Beest en vele collega's. De kist was o.a. gedekt door een krans van de Amstel Brouwerij. Later is de as verstrooid boven de Noord zee, vlakbij de woonplaats van de over ledene, Castricum. Wij wensen mevrouw Teerink-Koldijk sterkte toe nu zij alleen is achtergebleven. Wanneer op een artikel kritiek wordt uit geoefend is dit verheugend, want het be wijst dat het geschrevene gelezen is. Zo verging het mij ook, toen ik kritiek te horen kreeg over mijn verslag (in het juninummer, pag. 24) over de voetbalmid dag Whiteman-Amstel Brouwerij. Deze kritiek kwam van de scheidsrechter, de heer J. Spel; deze vond het artikel wel aardig maar was niet te spreken over deze zinsnede: „Over de leiding van J. S. zou nog wel wat verteld kunnen worden; maar, zand erover, nietwaar, Leo Horn?" Maar deze zin is werkelijk niet met kwade bedoelingen geschreven en J.S. zou zich eigenlijk gevleid moeten voelen omdat de naam Leo Horn toch wel wat zegt. Ik bedoelde te zeggen, dat onze Jan te goed is voor vriendschappelijke wedstrij den, daar hij dan de touwtjes te strak aan haalt, b.v. bij het straffen van overtredin gen. Dat is heel goed en juist bij compe titie- of beslissingswedstrijden, maar kweekt bij een vriendschappelijke wedstrijd een sfeer, die niet bevorderlijk is voor de vriendschappelijke banden, die men tracht te vestigen of te versterken. Was b.v. bij die aangeschoten handsbal een directe of indirecte vrije trap niet voldoen de geweest, Jan? Ik vond, en met mij menigeen, de straf in dit geval veel te zwaar. Dat de strafschop er toch inging was helemaal de schuld van de doelverdediger, want Pot gaf een zacht rolballetje, die een kind had kunnen houden, maar om de een of andere reden door de doelman van Whiteman niet gestopt werd. Jan, wees de volgende keer wat soepeler in zo'n wedstrijd en wij zijn dik tevreden over je. Tevreden zo? A. J. J. van Brug Afd. Bottelarij De redactie heeft dit schriftelijke verweer op een mondelinge kritiek op verzoek van de heer Van Brug opgenomen, maar hoopt dat de heer Spel het er niet bij zal laten zitten. Kritiek op scheidsrechters is zo ge woon als dagelijks brood, maar in dit ge val moeten wij toch wel heel voorzichtig zijn. Het ging hier om een wedstrijd tus sen elftallen van twee bedrijven, die wel vriendschappelijk is, maar niettemin vol gens de regels gespeeld en gearbi- treerd moet worden. Het komt ons voor, dat een strenge scheidsrechter te verkiezen is boven een man die er maar met de pet naar gooit. Nu zijn de Amstelmensen win naars geworden, maar wat zouden ze ge zegd hebben als ze de wedstrijd door een veel door de vingers ziende scheidsrechter hadden verloren? De Whitemannen moe ten nooit van een scheidsrechter, die, nota bene, Amstelman is, kunnen zeggen, dat hij door halfzacht arbitreren de uitslag heeft beïnvloed. En misschien draagt de houding van de scheidsrechter er nog -wel toe bij, dat bij een volgende gelegenheid de spelers nog meer hun best zullen doen. Wat zegt u hierop, scheidsrechter Spel?

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 16