Afscheid B. Elzinga voerde, de correspondentie deed en de ge leende gelden bijhield. In 1932 kwam het hoofdkantoor klaar en verhuisde de heer Elzinga naar de correspondentiekamer als correspondent binnenland, tot hij op 2 januari 1957 met de heer Swart de ge- leende-geldenafdeling verzorgde. Wat is een leven bij een bedrijf toch gemakkelijk in enkele cijfers weer te geven en hoe weinigen, de heer Elzinga zeker niet, zullen hebben vermoed, dat de een entwintigjarige jongeman die in '23 de gelederen van de Amstel Brouwerij kwam versterken, nog eens op zo'n ongewone wijze diezelfde brouwerij zou verlaten. Dat zei ook de heer Egberts, die op de dag van het afscheid, in de ontvangkelder, ten overstaan van vele belangstellenden, een paar woorden sprak. „Dit is een afscheid onder heel andere omstandigheden dan ge woonlijk: u gaat geen rusttijd tegemoet, maar begint op deze leeftijd een nieuw leven." De heer Egberts juichte het toe, dat de heer Elzinga nu zou kunnen gaan doen wat hij reeds jaren zo graag heeft gewild. De heer W. J. Swart, die sinds 1 februari 1929 met de heer Elzinga heeft samen gewerkt, bracht de eerste tijd in het oude hoofdkantoor in herinnering. „Daar werk ten we op de roofdierengalerijwaarom ze dat zo noemden, weet ik niet". De heer Elzinga interrumpeerde met: „Jij brulde altijd zo". Uit die jarenlange samenwer king is een hechte vriendschap ontstaan, waaraan het verschil in opvatting tussen de heer Swart als remonstrant en zijn her vormde collega aangaande de uitverkie zing geen schade heeft gedaan. „God geve je de kracht de taak die je op de Het echtpaar Elzinga en de heren Snel en Spel. De heer B. Elzinga, die, zoals wij reeds meldden in ons juni-nummer, al geruime tijd het ambt van hulpprediker vervult in de Nederlands-Hervormde kerk te Zuider- woude, heeft op 31 augustus j.l. afscheid genomen van het bedrijf waar hij bijna zevenendertig jaar heeft gewerkt. Op 15 DE HEREN SWART (LINKS) EN ELZINGA Geen collega's meer - de vriendschap blijft. november 1923 kwam hij bij de brouwerij in dienst en werd bij de heren De Vlieger, Tasma en Klopping te werk gesteld op de afdeling die de debiteurenadministratie 12

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 14