Jubileum A. de Bas De heer H. A. de Bas, werkzaam op ons expeditiekantoor heeft op dinsdag 23 augustus j.l. de dag herdacht waarop hij veertig jaar geleden in dienst kwam van de Amstel Brouwerij. De heer Egberts, die de loopbaan van de heer De Bas bij ons bedrijf beschreef, herinnerde eraan, dat men bij expeditiewerkzaamheden zeer vaak voor verrassingen komt te staan, die grote eisen stellen aan het geduld van degenen die er bij betrokken zijn. Dit geldt vooral voor het werk van de heer De Bas, die met exportzendingen te maken heeft als export-expediteur. Veertig jaar goed werken, trouw aan het bedrijf, dat zijn enkele voorwaarden waar aan voldaan moet worden wil men in aan merking komen voor een koninklijke onder scheiding. Dit zei de heer A. G. ten Brink, die het woord voerde namens de burge meester van Amsterdam en diens felicitaties overbracht. Als ingezetene van Amstelveen ontving de heer De Bas bij monde van de heer Ten Brink tevens de gelukwensen van de burgemeester van deze gemeente. Het dossier bevatte vele gegevens aangaande de jubilaris en deze rees daaruit op, aldus spreker, als een man van goede hoedanig heden en het was hem dan ook een ge noegen te kunnen mededelen, dat H.M. de Koningin de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau had willen verlenen; de versierselen werden de heer De Bas vervolgens opgespeld. Namens de collega's sprak de heer Kam steeg, die o.a. de hobbies van de jubilaris ten tonele voerderepareren van vulpen nen, zingen (nog wel bij Toonkunst, zij het dan dat het kantoor er ook zo nu en dan van mocht meegenieten) en postzegels verzamelen. Maar toen de heer Kamsteeg overging tot het aanbieden van het ca deau, bleek uit de waarde hiervan, dat men de heer De Bas een goed hart toedraagt een camera met een belichtingsmeter en een bedrag in geld, waarvoor hij kleurenfilms kon kopen. Nu er over cadeaus wordt gesproken, zei de heer Egberts hierna, herinner ik me dat ik ook nog wat voor u heb. En onder grote hilariteit kwam er een envelop te voorschijn die de verraste heer De Bas 9

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 11