mum De uitgebrande mouterij. Links de markiezen van het kantoor (nu onderkomen van onze bedrijfsarts en -tandarts). De witte plek onder het venster links is de steen, die er nu nog zit en waarop staat vermeld de datum van de eerstesteenlegging. zolderingen gewekt... Tot kwart over twee had de brandweer gewerkt met zeven stoomspuiten en de drijvende spuit (de Jan van der Heijden), alsmede veertien Vecht- kranen, tezamen leverende omstreeks zes tig stralen". De directie deelde 's nachts reeds mede, dat het bedrijf voortgang kon hebben, want slechts de mouterij was vernield, maar de bierkelders hadden geen schade, de stallen evenmin en er was ruimschoots bier in voorraad. Jammer was het dat het gehele archief documenten en een voorraad mo dellen van reclameplaten, verloren gingen. Een frappant staaltje van vast slapen leverde een gezin in de 's-Gravesandestraat, dat noch van de brand, noch van het blussen of de toeschouwers iets heeft ge merkt en 's morgens pas van de ramp kennisnam. Het was een geweldige brand geweest, want meer dan een maand later rukte de brandweer, die het terrein tot die tijd had bewaakt, pas in. Natuurlijk waren de muren neergehaald en was men de duizenden ki lo's gerst gaan verwijderendat werd ge reinigd en tot veevoer bestemd. Veel hin der werd bij het weghalen van de nog warme gerst (eind augustus!) ondervonden van duizenden vliegen die het de mannen bijzonder lastig maakten. Persoonlijke ongelukken hadden zich niet voorgedaan. Aanvankelijk was gemeld, dat er twee rashonden waren omgekomen, maar dat bleek later niet zo te zijn. Maar dan verschijnt er op 5 januari d.a.v. een kran tenbericht, waarin wordt verteld over het puinruimen en het slopen. Een der werk lieden raakte plotseling gedeeltelijk onder het puin bedolven. Dan zegt de verslag gever: „Tot hulp schelde men de brand weer op en deze rukte van het Weesper- plein aan onder bevel van de hoofdbrand meester R. Boele jr(Wat deed deze? Men raadt het nooit). „Deze gaf enige nut tige wenken om de man uit zijn benarde positie te bevrijden

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 5