Ik msm (rWil...h«t it KWALITEITSGEBAAR OOK TUSSEN DE RAILS Aan alle agenten, subagenten, grossiers en grossiersvertegenwoordigers is een briefkaart met bovenstaande afbeelding verzonden: een perron van het station Delft, waar een affiche duidelijk het kwaliteitsgebaar onder de aandacht van het reizende publiek brengt, zoals dat op de meeste stations gebeurt. Want dank zij deze advertenties, winkelreclame, affi ches in binnen- en buitenland, begint het Amstel kwaliteitsgebaar meer en meer bekend te worden. Ook de Spoorwegreclame is ingeschakeld om de kwaliteitsgedachte te onder steunen. Er gaat evenwel niets boven het perso'onlijk contact en daarom vraagt Amstel met deze kaart de steun van de bovengenoemde relaties. Stad xonder bier In Kirkby, een satellietstad van Liverpool, acht jaar geleden gesticht, is geen bier te krijgen. Als een van de 52.000 inwoners een biertje wil drinken moet hij naar de dichtstbijzijnde pub die hij met de bus kan bereiken of waarvoor hij anders 3Yi km moet lopen. Deze toestand hebben zij al die tijd ge nomen, maar nu is blijkbaar de maat vol. Een zekere meneer Jacob Plitnick, die in Liverpool een slijterij heeft, huurde al ge ruime tijd geleden in Kirkby een winkel pand waarin hij eveneens een slijterij wilde vestigen. Maar tot tweemaal toe is afwij zend beschikt op een desbetreffend verzoek van hem. Hij heeft evenwel al tweeduizend pond huur betaald voor dat leegstaande pand en vyil nu eindelijk weieens wat ver dienen. Maar het comité dat te beslissen heeft, trekt er twee minuten voor uit om de heer Plitnick nul op zijn request te geven... zonder opgaaf van reden. Toch zijn er bierplannen genoeg voor Kirkbytwaalf café's zullen er moeten komen, maar het zal nog wel een jaar duren voor de eerste gebouwd wordt. De voorzitter van het comité voor het stadsplan zegt: „Vier jaar hebben de brouwers nodig ge had om plannen te maken voor café's hier. Nu het zover is, zijn we niet van zins deze plannen in de war te sturen voor iemand die op het laatste ogenblik een slijterij- vergunning aanvraagt. De brouwers zouden dan weieens op hun voornemen kunnen terugkomen. Wij hebben daarom gemeend dat het niet sportief is een slijtvergunning af te geven alvorens er café's zijn. Als wij ons best niet zo gedaan hadden", zo be sloot de voorzitter, „zou Kirkby helemaal geen café's gekregen hebben." Voorlopig zal Kirkby dus nog een jaar drooggelegd zijn. Tistochwat Tokio, de grootste stad ter wereld, wordt doorsneden door kanalen met een totale lengte van 1.950 km, die overspannen wor den door 5.824 bruggen. I

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 3