Deze maand zullen wij Fred Kroes op uitgebreide wijze aan het woord laten; hij doet in dit nummer verslag van zijn verblijf in Suri name en New York, waar hij respectieve lijk voor en na de opening van de Antil liaanse Brouwerij is geweest. Dichtbij huis blijven wij met het verslag over de reusachtige brand, die in juli 1902 onze mouterij verwoestte; er gebeurden geen persoonlijke ongelukken, maar pas een maand erna kon de brandweer haar man schappen, die nog de wacht hielden, laten inrukken. Wij zijn in de gelukkige om standigheid, dat er nog foto's van bewaard zijn, die er niet om liegen en waarvan wij er twee publiceren. Wij willen hierbij niet onvermeld laten, dat de foto van de brand in ons bezit is gekomen door welwillend heid van een onzer lezers en wij zouden hierbij nog eens met nadruk willen ver zoeken om toezending van oud fotomate riaal; altijd zal er bij nieuwe geslachten belangstelling zijn voor afbeeldingen uit het verleden en daarom ons verzoek, vooral aan de oudgedienden: kijk nog eens in laden en trommeltjes of u nog wat vinden kunt en missen wilt, al is het maar voor een paar dagen, want als u er geen blijvend af stand van wilt doen, kunt u de foto na clichering geheel onbeschadigd terugkrij gen. plaats is nog niet bezet. Wie belangstelling heeft voor deze plaats kan hiervan kennis geven aan de redactie; de redactieraad zal zelf ook candidaten naar voren brengen en over de opneming stemmen. En als u meent, dat u iemand weet, die er wel voor in aanmerking zou kunnen komen, geeft u hem dan op, hij zal dan gepolst worden of hij voor kandidaatstelling voelt. De rekening ligt onderin de zak, zegt een spreekwijze en daarom hebben wij een voor ons onprettige mededeling tot het laatste bewaardu hebt in het vorige num mer de bijdrage kunnen lezen, welke uw redacteur heeft geleverd in de wedstrijd in het schrijven van een artikel over de Flori- ade. Welnu, deze bijdrage is niet bekroond maar behoorde tot de beste elf. De eerste prijs verwierf de heer J. G. van Holten, redacteur van Een, het personeelsblad van CO-OP te Rotterdam, terwijl de tweede en derde prijs toevielen aan resp. de heer W. J. Jansen, redacteur van PTT-Be- drijfsbanden en mejuffrouw W. E. van Rij, redactrice van de Blikpers, personeelsblad van Thomassen en Drijver Blikemballage- fabrieken. Onze hartelijke gelukwensen voor deze gelukkige collega's en wij hopen, dat zij van de in het vooruitzicht gestelde buitenlandse reis met volle teugen zullen genieten. Weer werden twee medewerkers vanwege veertigjarige trouwe dienst door H.M. de Koningin onderscheiden: de heer Van der Steeg te Amsterdam en de heer Van de Poll te Rotterdam en wij willen hen van deze plaats van harte gelukwensen. Kent u de namen nog? Deze vraag hebben wij reeds herhaaldelijk gesteld als het ging om de leden van onze redactieraad. Eén van die namen zullen wij niet meer ver melden, namelijk die van de heer Verhaar, want hij is met pensioen gegaan en zijn uw redacteur? Niets meer (Deze afbeelding wil hij gebruiken om u allen sterkte te wensen, want hij gaat met vakantie.)

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 2