Afscheid van de heer Verhaar Een handdruk, maar niet ten afscheid, van de heer Liefaard. De onverbiddelijke mijlpaal, de vijfenzes tigste geboortedag is ook voor de heer C. Verhaar aangebroken. En ook hij heeft afscheid moeten nemen van de Amstel Brouwerij, waar hij in 1943 begon als... onderduiker. Wij zullen wel niet de enigen zijn die afscheidsbijeenkomsten als deze met ge mengde gevoelens bijwonen. Dergelijke gevoelens bekruipen natuurlijk ook degene die in het genot van pensioen wordt ge steld, zoals het heet. En ook de aan wezigen die van hun belangstelling blijk die in onze ontvangkelder op 30 juni of ficieel afscheid nam van de heer Verhaar. De heer Egberts had veel waardering voor het nuchtere oordeel van de heer Verhaar, die hij in de Ondernemingsraad en als bestuurslid van de Pensioenstichting had leren kennen als een man die het ver trouwen genoot en zijn plicht deed zon-' der naar persoonlijke eer te streven. Hij heeft gestreden voor zijn idealen, veel is er bereikt, maar niet alles, want idealen kunnen niet altijd verwezenlijkt worden. „U bent een voorbeeld geweest en ik hoop dat uw voorbeeld gevolgd mag worden tot heil der Amstel Brouwerij", zo besloot de heer Egberts. De heer Egberts neemt afscheid. geven zullen vaak denken: nu hij, over een aantal jaren ik... Dan is het zo ver. Ja, nu is het dan zo ver, zei mr. Egberts, De heer W. Liefaard, bestuurslid van de Algemene Bedrijfsgroepencentrale was door de directie uitgenodigd aanwezig te zijn en hij beloofde de heer Verhaar in een korte toespraak een afscheid in eigen kring. Er was animo genoeg om de heer Verhaar toe te spreken. De heer Kuijvenhoven schetste hem als een man uit één stuk, die alles wat hij aanpakte tot een goed einde bracht. Uit naam van de timmer lieden bood de heer Lierop een stel miniatuurgereedschap aan. Speciaal voor deze gelegenheid van vakantie terug gekomen was de heer J. J. A. de Vries, die namens het gehele personeel sprak (zij het dan als „onvoorbereide" spreker). De heer Koch, voorzitter van de afdeling Amsterdam van de A.B.C., belichtte de vele verdiensten, die de heer Verhaar voor het personeel heeft gehad. 21

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 23