B.Vm Rotterdam wint zilveren Nieuwsbladbiljart Met 126 heeft de biljartvereniging Rot terdam, donderdag 9 juni in het Groothan delsgebouw te Rotterdam, het toernooi ge wonnen om het Zilveren Nieuwsbladbiljart. Deze vereniging, waarvan de heer A. G. Tournier van ons filiaal te Rotterdam, voorzitter is had dit toernooi georganiseerd en tevens kans gezien de eer geheel aan zichzelf te houden. Het toernooi om het Zilveren Nieuwsblad biljart is een bijna vijftigjarige instelling, die in het leven werd geroepen om de „kleine biljarters" aan te moedigen; het is bovendien een dankbare stimulans gebleken voor de biljartsport. De heer D. Broeren, directeur van het Rot terdams Nieuwsblad reikte de prijs uit aan de heer Tournier en sprak de hoop uit, dat diens vereniging hem driemaal achter een en in ieder geval vijfmaal in totaal zal winnen. Behalve het grote zilveren biljart, compleet met keu's en ballen, waren er nog drie kleintjes die aan individuele winnaars wer den overhandigd. de heren Broeren (r.) en Tournier barman, want het gaf ook hem gelegen heid cm ongestoord te kijken. Het droeve raadseltje eindigde ten lange leste met een ernstig beroep op alle man nen hun handen fraai te houden door de vaat te doen met een speciaal wasmiddel en het café ontwaakte. De glazen werden opnieuw gevuld (hoewel de nietgedane bestellingen nooit ingehaald zouden wor den) en ik was blij dat er weer een leven dige conversatie begon tot ik ontdekte waar die gesprekken over gingen. „Nou de voetbalwedstrijd, Joe", adviseerde de man rechts de barman. „Ben je helemaal", zei de man links, „de draverijen. Ik heb er geld in zitten". En daar stond Joe van de een naar de ander te kijken terwijl de woordentwist heviger werd. Iemand opperde dat het in een democratie gebruikelijk was te stemmen. Het werden drie draverijen en drie voetbalwedstrijden. Ik was de beslissende stem. „Ik ben neutraal", zei ik. De man links, die de draverijen wilde won tenslotte omdat Joe de barman zijn zwager bleek te zijn. Joe klom op een stoel en zette de drave rijen aan onder luide protesten van de voetbalenthousiasten. En ik ging naar huis. Laat ik duidelijk vaststellen, dat ik t.v. en klimaatregeling prachtige uitvindingen acht en ze op bepaalde tijden onder bepaalde omstandigheden zeer waardeer. Ik beken dat ik het probleem aangaande wel of niet t.v. in café's ingewikkeld vind. Als er een gevecht is tussen twee boks kampioenen of een wedstrijd World Series Baseball, zullen vele klanten die willen zien. Misschien zal de technische vooruit gang het mogelijk maken aantrekkelijke luchtjes te mengen, bijvoorbeeld van een maaltijd met koelte en dit zal iets van de oude charme oproepen. Maar ik zie geen oplossing voor de dode lijke saaiheid die als een wade over een café valt als een t.v.-toestel voortdurend aanstaat behalve dan door met verstand te handelen. Ik stel voor een groot bord met Defect op het toestel te hangen en dat toestel zou dan op raadselachtige wijze alleen maar functioneren als er iets te zien is, dat wer kelijk de moeite waard is. Bl(ER)OLOGlSCH Enige tientallen jaren geleden was John Hagenbeek een beroemd dierenvanger, die over zijn beroep boeiend wist te schrijven. In een van zijn boeken komt de volgende dialoog voor tussen hem en een scheeps kapitein, die hem bezocht in verband met een dierentransport Hagenbeekrd^Ht u een whisky Kapitein: „Nee, dank u wel. Ten eerste ben ik van de blauwe knoop, ten tweede heb ik meer dan genoeg van die rommel gedronken en ten derde drink ik liever bier" 18

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 20