Alles klopt Als ik jou was belde ik ze even op. Ja, ik heb eraan gedacht Niet over denken, doen Vooruit dan maar. Hallo, met wie? U spreekt met CAS. Ja, Cas, luister es Ik ben Cas niet, ik ben van CAS, Controle Administratie Souterrain; ik luister. Nou goed dan. Ik zou graag even de vol gende posten met je willen sjekken; het zit me niet lekker, weet je. Ja, welke posten zijn dat, die je niet lekker zitten Daar moet je geen grapjes over maken, want het is ernst. Ik heb er gisteren een hoop geduvel over gehad en ik moet het uitzoeken. Hier zijn ze, noteer je even? Ko lom vier van rechts uit het blauwe boek... Welk blauwe boek? Het lichtblauwe of het marineblauwe? O, jee, dat weet ik ook niet. Kijk maar even in alle twee. Ja, wacht even, blijf even aan de lijn Ben je daar nog? Ondanks alles ben ik hier nog, 'k dacht dat je nooit kwam. Kan ik het helpen, die boeken waren in ge bruik. Even kijken in het lichtblauwe boek. Welke kolom? O, ja, vier. Nee, niks te zien. Links tenminste niet. O, je zei rechts. Nee, toch niks. Nou het andere boek. Ho, dat heb ik op z'n kop. Kan je 't zo moeilijk zien. Hahahahaü Vierde kolom, nee, ja, toch, nee, ja. Zo, fijn, die staat er tenminste in. Nou die andere vier. De eerste staat in het licht gele boek Telefoniste! Telefoniste! Ja meneer, kunt u nog even wachten? Nog langer wachten? Hoe lang blijft die man nog in gesprek? Ik weet het niet meneer, blijft u nog even aan de lijn? Nee, juffrouw, ik bel misschien nog wei eens. Misschien Wat zei je, welke kolom had je nog meer Niks meer, dat was alles, fijn bedankt hoor. Nou 't is voor elkaar, alles klopte. Wat zei ik je? Als je maar even belt. Hallo, ja juffrouw. Wie was er voor mij? Wat zegt u? Maar op die man heb ik al een week zitten wachten. Waar istie? Afge beld? Belt-ie nog terug? WIST-IE DAT NIET PRECIES? Grote goedheid! Als jij nóg eens wat hebt: bel ze even opO, CASWat klopte alles weer goed N.B. Telefoneert u ook zo? Of ge bruikt u in zo'n geval een in tern memo? Telefoneert u ook 20? Dan is het goed Als er gebeld wordt, zegt u dan direct uw naam, of de afdeling en uw naam? (In plaats van Hallo!) Hebt u een blok of een papiertje, bij de telefoon liggen, zodat u gelijk een paar gegevens kunt noteren die u van de andere kant van de lijn bereiken? (Of laat u die gegevens nog eens herhalen teneinde ze dan pas op te schrijven?) Zegt u: ik zal het nakijken en u zo erover terugbellen? (Of zegt u: blijf even aan de lijn, dan kijk ik het na?) Zegt u direct waar het over gaat? (Of draait u eromheen als de kat om de hete brij, met de woorden: luister es even, of: de zaak is deze Belt u alleen op over dingen, die direct en kort beantwoord kunnen worden en niet over dingen die overdacht of opgezocht moeten worden. (Schrijf vragen die niet direct be antwoord kunnen worden op een briefje dat kan best met de pen en laat de ander zo voldoende tijd om een correct antwoord te schrijven.) Belt u ook wel eens privé? Ondanks dat het niet is toegestaan? Doet u het toch? Houd het dan kort, zo kort mogelijk. Want daarmee en met al hetgeen hierboven staat opge somd helpt u uw collega's, want hoe minder het in-ge-sprek-sig-naal gaat, des te vlotter kan er gewerkt worden. 16

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 18