Uitstapje Rcisvencniging Amstel Brouwerij Ons reisdoel was zondag 29 mei j.l. Val kenburg, en gezien de afstand van pl.m. vijfhonderd kilometer, was het vertrek van de Amstelbrouwerij af bepaald op zeven uur. Na het appel in de Lido's touringcar, bleek ieder aanwezig te zijn, en nadat voorzit ter Wijbrandts het vertreksein had gegeven, begonnen we met ongeveer veertig perso nen aan onze reis. Het weer was niet bepaald mooi, geen zon, een koude noorderwind, terwijl de thermo meter niet boven 15 graden C. uitkwam, doch het bleef droog. In de bus deelde de voorzitter ons mede, dat onze secretaris, de heer Schellinger hout, en zijn vrouw wegens ziekte he laas niet aanwezig konden zijn, wat echt jammer was; hij is echter aan de beterende hand, en wij wensen hem vanaf deze plaats een spoedig herstel toe. Zo ging het via Utrecht en 's Hertogen bosch naar Vught, waar in ,,De Witte" de koffie en gebak op ons wachtten. Om negen uur vertrokken we weer, om via Eindhoven-Roermond en Sittard in Val kenburg aan te komen, zodat we om twaalf uur klaarstonden om de kolenmijn te bezichtigen. Onze mondvoorraad was tijdens deze rit in de bus genuttigd, onder het genot van een pilsje om zodoende tijd te winnen. Daarna werden grotten bezichtigd en was de resterende tijd beschikbaar voor een vrije wandeling door Valkenburg, wat vooral door de dames op prijs werd gesteld (ge zien het aantal souvenir-winkels, die alle open waren). Volgens afspraak moest ieder om vier uur in de bus aanwezig zijn, zodat spoedig de tijd was aangebroken voor het vertrek, en wij om half vijf weer op Venlo aangingen. In Hotel-Restaurant „National" te Venlo zaten wij om zes uur aan tafel; alles was keurig verzorgd, een prachtige zaak, vlotte bediening en een prima glas pils. Na het diner gaf onze reisgenoot de heer Blij lever nog een paar nummers op de pia no weg. Het was er erg gezellig, alleen jammer dat de klok spoedig acht uur aan wees, en wij weer moesten instappen. De stemming was en bleef voortreffelijk en zo bereikten we via Nijmegen - Arnhem spoedig Amsterdam. Na een kort afscheidswoord van onze voor zitter ging ieder omstreeks elf uur voldaan huiswaarts. J. A. de J. Toen enige tijd geleden Inter-Hotel (een vereniging van de belangrijkste hotels en restau rants) een vergadering hield in Malmö, Zweden, onthaalde de heer Sven Clase, de importeur van ons bier aldaar, de deelnemers op een avondmaaltijd. Deze geste viel buitengewoon in de smaak en onnodig te zeggen, dat er voldoende Amstel öl was Op de foto krijgt mevrouw Björud (links) echtgenote van de directeur van het Stora hotel te Örebro midden) assistentie bij het vullen van haar glas van mevrouw Hilde- brand, wier man het Erimurare hotel te Linköping beheert. ZWEEDS EN SCHENKEN AMSTEL BIER 14

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 16