CAFE-RESTAURANT DE BIESBOSCH Gelegen aan een idyllisch jachthaventje en aan de machtige Amer noodt het achtkantige café-restaurant De Biesbosch de watersportmensen en andere toeristen tot een dronk en een maaltijd. De bovenzaal is geschikt voor danspartijen, terwijl er met de fundering op gerekend is, dat er eerlang een hotelgedeelte op gebouwd kan worden. De Bieshosch zien vanuit een gemakkelijke stoel In de gemeente Made en Drimmelen is ge opend het Café-festaurant De Bieshosch, dat midden in een uitgelezen watersport gebied een welkom rustpunt is. Gelegen op een schiereiland, biedt dit café restaurant een uniek uitzicht over de Bies hosch en de Amer, het brede voorstuk van het Hollands Diep. Kijkt men naar de an dere kant dan gaat de blik over het idyl lische jachthaventje met zijn vele gemeerde boten. Varen en vissen, zwemmen en zonnebaden zijn in de Biesbosch de voornaamste toe ristische bezigheden en het is alom bekend, dat de liefhebbers van vogels en planten hier ruimschoots aan hun trek komen. In de Biesbosch lokt het avontuur; het is een gebied dat enig is in Nederland, zijn sterke stromen dagen de geoefende zwem- BIERZANGSPEL In 1920 maakte de Berlijnse muziekpeda goog prof. dr. Fritz Stein de herontdek king bekend van een zangspel van J. N. Bach, „Der Jenaische Wein- und Bierru- fer". Deze organist uit Jena was een halve neef van Johann Sebastian en leefde van 1669 tot 1753. mers uit en als men op eigen gelegenheid met een boot de kreken gaat bevaren is het meenemen van een kompas geboden, want richtingwijzers die naar huis wijzen zijn er niet. De Biesbosch is een overblijfsel van de St. Elisabethsvloed van 1421, toen hier een groot gebied overstroomde, dorpen ten on der gingen en tallozen jammerlijk verdron ken. Maar dit oord van verschrikking is nu een plaats van verrukking geworden en voor degenen die nu eens wat anders wil len, is de Biesbosch het aangewezen re creatieoord. De eigenaar van het café-restaurant De Biesbosch, de heer J. Rijkes jr., kan u veel over zijn Biesbosch vertellen, hij tapt bovendien een voortreffelijk glas Amstel- bier en heeft een goede keuken. In het Stadsconservatorium van Berlijn is dit zangspel op 2 februari j.l. opgevoerd. Het gaat over een bekende figuur in de stad Jena, die bij zijn ambtsbezigheid van omroeper door twee studenten wordt beet genomen. Het was zipTtaak de burgers van de Middelduitse universiteitsstad mede te delen in welk bierhuis en tegen welke prijs een nieuw vat bier was aangeslagen. 10

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 12