Vermoeiend houd kwam hij naar me toe want hij her kende me als de excursieleider van de brouwerij (dit is me wel twintigmaal over komen) en hij vroeg me waarom we het niet uitgilden dat we zulk goed bier had den. Ik zei dat dat niet mocht omdat ieder een op zondag naar de kerk moest en wij dus stil moesten zijn. Zijn antwoord: „Leg niet te meieren, ik heb de hele tijd met jullie meegereden maar alle kerken benne leeg want d'r staan duuzenden langs de diek Het was inderdaad zo op deze zo mooie zonnige dag. Ik heb namens u allen in Vlissingen een potje Amstel pils gedronken bij het monument van De Ruy- ter en het deed mijn zeemanshart nog goed ook. Zevende dag als tweede en vijfde. Een korte rit welke als tijdrit werd verreden en waarin het Peter Post gelukte de Oranjetrui over te nemen van Rogier Baens van de Belgische ploeg. Des avonds weer een avondrit in Steenbergen met, en dat zal u allen al wel bekend zijn, wat rumoer en herrie. De laatste dag begon in Bergen op Zoom waar honderden op de been waren om de start te zien en de rit ging naar het Caltex- terrein in Pernis over 97 km. Hier werd de lunch aangeboden en vervolgens kwam daar de tweede start met de bepaling dat deze zou geschieden met de verschillen van de aankomst van de eerste halve rit. Aardig om dit eens mee te maken. De tweede rit was 127 km lang. Totaal dus 224 km. We kwamen om ongeveer half zeven in het Stadion aan en wij waren om negen uur weer vrij. Het geheel was erg vermoeiend maar ik heb het een eer gevonden hiervoor aan gewezen te worden en het te hebben mogen beleven. G. Struiksma HOOG BEZOEK AAN DE F O IRE Ter gelegenheid van de Foire Internationale de Casablanca, Marokko, bracht koning Hoessein van Jordanië een bezoek aan deze tentoonstelling. De firma Saccone Speed had gezorgd voor een aantrekkelijke Amstel-stand in het Nederlandse Paviljoen en op de foto zien wij Z.M. in gezelschap van koning Mohammed V van Marokko (rechts, bijna geheel onzichtbaar) en onze ambassadeur, de heer H. Goemans. 7

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 9