De ronde van Nederland het rondje van Nederland één begrip 155i km Fijne vakantie? Voor dat ik u tets over de ronde van Nederland I960 ga vertellen, eerst enige cijfers 1.627 km 681.475 omwent. 400 liter 3.500 stuks 1200 minuten 300 minuten 1.500 maal Door de renners die in Amsterdam terugkwamen werd gereden Onze ravitailleringswagen in de karavaan reed Het rechter voorwiel van onze wagen maakte In totaal werd door onze en de hezemwagen aan benzine verbruikt Wij hebben aan reklamezakjes Nibb-it uitgedeeld Wij hebben in totaal muziek gemaakt gedurende Reklameteksten werden uitgesproken gedurende In alle mogelijke zinnen werd het begrip AMSTEL BIER gebruikt De zin ,,Het rondje van Nederland is natuurlijk het rondje Amstel Bier" werd geroepen Op het televisiescherm zijn we tweemaal verschenen. Door de radio werden we eenmaal gehoord. Enige honderdduizenden mensen hebben ons gezien en gehoord. 1.000 maal Ik stop hiermee, het is uw bedoeling toch niet om dit te onthouden en misschien ook niet om te lezen. Toch wilde ik het even onder uw aandacht brengen omdat er nu nog personen zijn die denken: wat hebben die jongens een fijne extra vakantie gehad. Als u mij vraagt: „Hoe heb je het ge vonden?" dan is mijn antwoord: „Ik ben blij, dat ik dit heb mogen beleven, dat ik dit heb mogen meemaken, het is onver getelijk en waar je ook komt, je bent altijd welkom want je komt met iets goeds." Dit laatste heeft niets met chauvinisme te maken omdat we weten dat ons bier eerste klas is. Ik kan u wel vertellen, dat we het leuk vonden als we zagen dat vele honderden mensen langs de weg het beken de handgebaar maakten„wie amstel drinkt doet zo". Het is een begrip ge- '»l.VtVI(\ fo'U Hftvri AAN HET BEGIN VAN DE RONDE De Amstelploeg even voor deze naar het Rembrandtplein zou gaan voor de start van de Ronde van Nederland I960. Links de heer L. Halverstad bij zijn ravitailleringswagen, daarachter de heer F. Weldring bij de bezemwagen en tenslotte de heren G. Struiksma en S. Walter bij de geluids- en projectiewagen.

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 7