Collega Elzinga kerkelijk voorganger Ten noordoosten van Amsterdam, aan de weg naar Monnickendam, ligt Zuiderwoude en op zondag 1 mei j.l. stonden tegen twee uur bij de Nederlands-Hervormde kerk aldaar vele auto's geparkeerd, die op een Amsterdamse invasie duidden. Vele vrienden van onze collega B. Elzinga en zijn echtgenote wilden deze middag ge tuigen zijn van de inleiding van de heer Elzinga als „bijstand" in het pastoraat voor de kerkdorpen Zuiderwoude en Uitdam. Ds C. L. Verbaas uit Monnickendam leid de dhr Elzinga in naar aanleiding van de tekst uit de tweede brief van Timotheus, hoofdstuk 4 vers 5b„Doe het werk van het evangelie, verricht uw dienst ten vol le". Ds. Verbaas zei o.a. dat ook in de bijbel mensen waren die de kantoorkruk verlieten en het Woord gingen verkon digen. De heer Elzinga, aldus de predikant, die gewend is met honderden te rekenen, zal voortaan in tientallen moeten denken. Nadat de heer Elzinga op de vragen van de voorganger krachtig 'ja' had geant woord, zong de gemeente hem toe, psalm 121 4: „De Heer zal u steeds gade slaan". Voor het eerst officieel als hulpprediker nam de heer Elzinga nu de dienst over; hij deed dit evenwel in feite reeds voor de zevenenzestigste keer; de voorgaande De kerk te Zuiderwoude, waar de heer Elzinga als hulpprediker is geïnstalleerd. keren als Amsterdammer, nu als Zuider- wouder. Zijn tekst was 2 Corinthe 5 20: „Laat u met God verzoenen". Na de predikatie werd de heer Elzinga officieel welkom geheten door burgemees ter Te Boekhorst; ds. Van Duykeren van de Jeruzalemkerk, waar de heer Elzinga jarenlang ouderling is geweest, hield een hartelijke toespraak. Er volgden nog enkele sprekers, waarna de gemeente het „Dankt, dankt nu allen God" aanhief. Velen maakten na afloop van de dienst van de gelegenheid gebruik het echtpaar Elzinga de hand te drukken. Op 1 september a.s. zal de heer Elzinga na ruim 36 dienstjaren ons kantoor verlaten om zich geheel te wijden aan het kerkelijk werk. B. Elzinga voortaan in tientallen denken Voor de conferentietafel Heren, wij moeten ons duidelijk voor ogen stellen wat wij precies voorhebben. (Ik weet het zelf nog niet helemaal zeker en ik denk wel dat het met jullie net zo is.) Welaan, heren. (Denk er alsjeblieft om dat ik nou toch een paar nare dingen ga zeggen.) Laten wij hier openhartig over praten. (Al les wat je nu gaat zeggen zal als een moedwillige persoonlijke belediging wor den opgevat.) Ik heb het uit de betrouwbaarste bron. (Ik hoorde het van de Iiftjongen.) We moeten ons tot het uiterste inspannen. (Houd a.u.b. je problemen voor je.) Wij zullen u de gereedschappen geven die u ncdig hebt. (Je kunt rekenen op twee maal zoveel onnodige correspondentie van onze kant.) 4

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 6