Hot gebaar van de hand De hand is het merkwaar- digste werktuig ter wereld; de mens kan er een kunstje mee maken, dat geen ander schepsel hem nadoetde duim stellen tegenover elke andere vinger. Deze z.g. opponeerbaarheid van de duim geeft de hand en dus ook de mens een voorsprong op die an dere schepselen. Met die hand kunnen we niet alleen een bijl zwaaien om er een boom mee te vel len, maar we kunnen er ook een pen mee hanteren om te calligraferende hand kan trossen losgooien en een draad door het oog van een naald steken, de hand kan een betoog boeiend maken en een politieke partij gehaat. Allerlei gebaren kan de hand maken en de gebarentaal is zo oud als de mensheid en steeds komen er nieuwe bij (liftersgebaar, geld tellen). Een afgebeeld gebaar, zoals de Amstel dat heeft geïntroduceerd heeft twee voordelenhet blijft ons langer bij dan woorden en omdat het iets menselijks is, boeit het. We zijn het ons vaak niet bewust, maar alleen iets menselijks of iets wat ons aan iets menselijks herinnert kan ons boeien en ontroeren. Henri Bergson, de Franse wijsgeer licht dat in zijn studie over de lach toe: we lachen om dingen en dieren alleen als ze ons herinneren aan iets menselijks; een scheef gezakt huisje kan ons doen glimlachen omdat wij er overeenkomst in zien met een mal mannetje, dat op punt van om vallen staat, een dier vermaakt ons met zijn fratsen omdat wij die als menselijke fratsen zien (de apenkooi trekt niet voor niets zoveel aandacht!). Alleen het menselijke dus en daarom is de menselijke hand die aan ons merk is toe gevoegd in staat ons merk boeiender te maken. Want wij staan er bij stil, wij ver gelijken altijd: op straat en bij het zien van een film, we vergelijken altijd de ander met onszelf, hetzij dan om te be nijden dan wel om te beklagen. Ook de hand doet ons vergelijken en daar om krijgt deze meer aandacht dan een merk zonder iets menselijks. En dat is verheugend, want deze hand maakt rond ons merk het gebaar van goede kwaliteit, van tevredenheid en in stemming met het gebodene. Nationale Financiële Aktie BIJSTAND - 3 Al twéé keer won Aktie Bijstand Aller grote sympathie; Vol vertrouwen komen wij dus Nu met aktie: Bijstand-S. 't Gaat om héle mooie prijzen, Weer zijn er vijf huizen hij. Koop de aktie Bijstand loten, Prijzenkans is dubbel groot, Win een woonhuis en help tevens. Medemensen uit de nood! Clinge Doorenbos Van 4 juni tot 16 juli I960 wordt een grote nationale loterij gehouden ten gunste van het Koningin Juliana Fonds en het Prins Bernhard Fonds. De opbrengst van deze grote geldinzameling wordt onder meer aangewend ten behoeve van de Be jaardenzorg en Jeugdzorg. Beide koninklijke fondsen beijveren zich, in de sectoren van maatschappelijk en cul tureel werk, organisaties, die in nood ver keren bij te staan. Raden van Beheer, samengesteld uit vooraanstaande Neder landers, dragen zorg dat verkregen gelden op de juiste wijze worden toebedeeld c.q. besteed. Voor deze aktie, die men dient te zien als een moderne controleerbare collecte is de loterij vorm gekozen. Loten a 1. per stuk in vijf kleuren zijn op duizenden verkoopadressen verkrijgbaar, 250.000. aan belastingvrije prijzen, waaronder vijf woonhuizen a 25.000.per stuk zijn in de aktie opgenomen. Door middel van een speciale radiouitzending zullen reeds op 16 juli hoofdprijzen bekend worden ge maakt. De vorige twee Bijstand-akties bleken ver voor de gestelde tijd te zijn uit verkocht. Daarom wordt geadviseerd het kopen van loten vooral niet uit te stellen. Mocht men, door welke omstandigheden ook, geen loten op verkoopadressen kun nen kopen dan kan men gebruik maken van postrekening nr 5 ten name van Bij stand - Rotterdam. De minister van Jus titie verleende d.d. 26 februari I960 on der nr LO 570/141/ 430 vergunning voor het houden van deze loterij. m 3

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 5