JAARVERSLAG 1959 omzet stijgende kosten winst Enige punten uit het jaarverslag van de Amstel Brouwerij N.V., dat half mei het licht zag, laten wij hieronder volgen de in sinds 1953 begonnen stijging van het bierverbruik zette zich ook in 1959 voort (sinds 1954 is de omzet van het Amstelbier bijna verdubbeld). onze export steeg eveneens; 24% van onze hectoliteromzet werd in 1959 uitgevoerd. in binnen- en buitenland tezamen zetten wij 16% meer om dan in 1958. het bedrijfsresultaat verbeterde, maar de kosten stegen. de gerstprijs steeg opnieuw. de omzet van ons Verkoopkantoor te Brussel steeg wederom aanmerkelijk. de eerste tekenen van een verscherpte concurrentie op de Nederlandse markt waren in 1959 reeds te bespeuren (naar aanleiding van de gemeenschappelijke markt). onze verkoopinspanning werd versterkt, hetgeen uiteraard hogere verkoopkosten meebracht. na de terugslag in 1958 steeg de omzet van Povietprodukten op bevredigende wijze; 58% van de productie werd uitgevoerd; het in 1958 geleden verlies kon geheel worden ingelopen. de N.V. Preservenbedrijf te Breda boekte in haar laatste boekjaar, eindigende op 30 juni 1959, een gering verlies. de omzet van de Surinaamse Brouwerij N.V. gaf een aantrekkelijke stijging te zien. de omzet van de Jordan Brewery Ltd., die op 31 maart j.l. haar eerste volle productie jaar beëindigde, lag niet beneden de verwachting. de omzet van de Antilliaanse Brouwerij N.V. ontwikkelt zich bevredigend. voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 12% uit te keren, alsmede een extra-dividend in niet-royeerbare certificaten van aandelen van 2%. de Raad van Beheer betuigt aan het eind van het verslag zijn erkentelijkheid voor de ijver en toewijding waarmede allen in dienst van de vennootschap hun taak hebben vervuld. Het jaarverslag 1959 is een aantrekkelijk geschrift geworden door de de foto's waarmee het is doorschoten en die onder andere enige medewerkers aan de arbeid tonen. 1

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 3