Eten vergeten TROPISCHE WATEREN GEKOELD BIER Aan boord van Hr. Ms. Kortenaer maakte Sur I M. Sonsbeek deze foto van enige op varenden. In de begeleidende brief lezen wij o.a.: „Na enkele blikjes geledigd te hebben, kwamen wij op het idee er een foto van te maken met degenen er omheen die hebben meegeholpen ze te ledigen." V.l.n.r. ziet u de heren H. Lampers, K. Kuipers, H. Verdonk, J. Beset, Matze, J. Baart en T. Verhoeven. In de tropische wateren, met „enkele" blikjes gekoeld Amstel bier, is het goed toeven. 1. Sir Isaac Newton, de grote geleerde, kreeg op zekere dag bezoek van de antiquair, dr. Stukeley, die een afspraak met hem had. De huisknecht die meneer Stukeley binnen liet, zei dat de geleerde in zijn studeer kamer zat en niet gestoord mocht worden; maar daar het tegen etenstijd liep, mocht de bezoeker in de eetkamer wachten. Na enige tijd werd er een gekookte kip opge diend. Een uur later was Newton nog niet verschenen. Toen at de doctor de kip op, deed het deksel weer op de schotel en gelastte de butler een andere kip voor zijn meester te bereiden. Voordat dit gebeurd was, kwam de grote man binnen. Hij verontschuldigde zich en zei„Mag ik even snel mijn diner opeten, dan ben ik tot uw dienst. Ik ben vermoeid en wee." Onder het spreken, tilde hij het deksel van de schotel, wendde zich zonder ver bazing te tonen tot zijn gast en zei lachend: „Kijk eens, hoe ijverig wij zijn; ik ben vergeten dat ik al gedineerd had". 2. Op zekere avond meldt een heer zich bij een gezinde klok slaat zeven uur en de butler verzoekt de heer te wachten. Na drie kwartier komt de heer des huizes zich bij de wachtende voegen en zegt verontschuldigend„Neemt u mij niet kwalijk, maar het etensuur is zo goed als de enige tijd dat ik met mijn gezin samen ben en ik heb er een gewoonte van ge maakt me onder het eten niet te laten storen; wij eten namelijk om zeven uur en zodoende Toen sprak de bezoeker: „Dat heb ik dan goed onthouden, want u had mij te eten gevraagd". BIJ HET VEERTIGJARIG BESTAAN De heer WG. Harmse schrijft ons Op de groepsfoto (Spongat, april) staat no. 4- als onbekende genoteerd. Het is de heer Michel, die maar zeer kort in dienst is geweest. 25

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 27