Om zeven uur waren we weer in de ont- vangkelder terug, en toen begon de pret eerst goed. Allereerst werd een komisch filmpje vertoond, en gierden de aanwezi gen het uit van het lachen. Gut gut, wat kon die knaap autorijden. Toen om acht uur de band verscheen gin gen de beentjes van de vloer. Dit alles ging zo door tot half twaalf. Even werd het woord gevraagd door de adjudant v. d. Laar, de leider der Deventenaren. Deze dankte allen die het hunne er toe bijge dragen hadden om deze middag en avond op zo'n voortreffelijke wijze te doen sla gen. Hij nam namens allen hartelijk af scheid van ons en hoopte dat hij ons op 13 mei 1961 in Deventer weer kon ver welkomen. De touringcars vertrokken en deze avond was helaas weer verleden tijd geworden. Alvorens te sluiten, geloof ik wel namens allen die van dit voetbalfeestje genoten hebben te spreken, indien ik hartelijk dank zeg aan degenen, die aan dit succesvol slagen hebben medegewerkt. Al met al een prachtige middag en avond, dit ook, mede dank zij de amicale omgang van de Deventer gasten. A. J. J. v. B. P.S. Ik heb gemerkt dat de heer Struiks- ma een verwoed verzamelaar is van luci fersmerken. Denk daar eens aan als u met vacantie bent in het buitenland. Wie weet VOETBALMIDDAG AMSTEL-BROUWERIJ- HART WHITEMAN op 21 mei I960 Na de koffiemaaltijd reden elftallen en supporters met een bus naar het Zeeburgia- terrein voor de wedstrijd. Het weer was bi slecht, maar dat mocht de pret niet drukken. De arbiter was J. Spel. De rust ging in met een 40 stand voor de Amstel door doelpunten van Joop Tuininga, Bander en een penalty door W. Both (een rollertje). Na de thee was het weer Joop die voor 50 zorgde, verder Besemer 60, weer Bander 70 en tenslotte van Joop het achtste en laatste doelpunt tegen de Oos- terhouters. Over de leiding van J. S. zou nog wel wat verteld kunnen worden; maar, zand erover, nietwaar, Leo Horn? De regen bleef aanhouden dus vertrokken we weer vlug naar de ontvangkelder, waar het biertje op ons wachtte. In het begin van de middag had de heer Struiksma de aanvoerder van het bezoe kende elftal, de heer Heneweer, een vaan tje overhandigd. A. J. J. v. B. Feestavond BZB Onze BZB, de Bedrijfszelfbescherming is een enthousiaste groep. Reeds vijf jaar zijn ze geheel afgeoefend en dat feit is zater dag 9 april j.l. op feestelijke wijze her dacht in onze ontvangkelder. Het hoofd BZB, ir. J. Boonen opende met enkele woorden de avond en nu kreeg het amusementsorkest van de Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-Ten Cate N.V. o.l.v. de heer A. Blanken gelegenheid zich te laten horen. Dit orkest was speciaal voor deze viering naar Amsterdam gekomen en bracht op geroutineerde wijze een pro gramma ten gehore dat er niet om loog. Men had het zich niet gemakkelijk ge maakt en toch repeteert men slechts een maal per week. Het orkest telt o.m. twee gepensioneerden en één vrouwelijk lid, dat accordeon speelt. Het was voor de mees ten een zware dag want het werk op de fabriek was die zaterdagochtend gewoon doorgegaan. De heer Struiksma, waarnemend hoofd BZB, memoreerde hierna de vijf jaar BZB en gaf de aanwezigen een boeiend beeld van wat de BZB eigenlijk is en doet door onze filmprojector in te wijden met een film van Polygoon, gemaakt tijdens een landelijke oefendag in Rotterdam. De avond kreeg nu een ander karakter, want de leiding werd overgedragen aan de heer Wim van Gulden, voor de conference en de balleiding. De Globetrotters, twee dwazen met een gitaar, Francois Esnay, goochelaar en de muzikale clown Han Her mans oogstten veel succes met hun optre den. Er is gedanst, veel en met plezier Het werd alles even onderbroken door de aanbieding van een prachtige luxe weef- spoel door een orkestlid aan de heer Eg berts, die na de dank hiervoor te hebben uitgesproken de gelegenheid te baat nam om de BZB-leden te danken voor het prachtige werk dat zij voor ons bedrijf doen en de wens uit te spreken dat het allemaal niet in praktijk gebracht zou be hoeven te worden. Even daarna verblijdden enkele geslaagde EHIO'ers het echtpaar Struiksma met enige geschenken. Het was ver na middernacht toen de laat ste gasten verdwenen waren. Veel eerder was het hoofd BZB, de heer Boonen ver trokken; hij had twee zieke kinderen (het meisje had longontsteken en de jongen een gebroken been) en bleef dus niet te lang; voor hem was de eerste periode in dienst van onze brouwerij dus niet al te ver heugend ingezet. 24

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 26