Voetbalwedstrijd AMSTEL-BISONS Het begint een traditie te worden, dat de onderofficieren der Boreelkazerne uit De venter jaarlijks een voetbalwedstrijd tegen een Amstelcombinatie spelen, en wij naar Deventer gaan voor een revanche. Op zaterdag 14 mei j.l. te ca. 14.30 uur kwamen de gasten aan en werden ontvan gen door, ja door wie zou het anders zijn dan door de heer Struiksma. Na wederzijds begroeten en hernieuwde kennismaking onder het genot van koffie met sprits gingen wij naar het Zeeburgia- terrein (welwillend ter beschikking gesteld door deze vereniging). Voor het spel begon, werd een wimpeltje aangeboden, waarna de adjudant Dwars als invallend scheidsrechter om 15.30 uur voor de eerste maal floot en de wedstrijd een aanvang nam. Na tien minuten spelen redde Appie (Dijk stra) onze doelverdediger met een prach tige snoeksprong een zeker schijnend doel punt. Twintig minuten na de aftrap ontstond het eerste Amstel doelpunt en vijf minuten later een tweede door een prachtige voor zet van Joop Tuininga. Daarna redde Appie ons nogmaals op een fantastische wijze, waarna de rust kwam. Na de thee werden nog twee doelpunten gemaakt, echter allebei strafschoppen. De eerste werd onberispelijk genomen door onze prima spelende spil en aanvoerder Cor Meijer. De tweede voor de Bisons nam de adju dant Jonkman en werd onhoudbaar in de rechter bovenhoek ingeschoten. Deze ad judant, die 52 jaar oud is, liet zien hoe men op zijn leeftijd nog een partijtje kan voetballen. Wat tactiek en doorzetten be treft, liet hij menig keer veel jongere spelers achter zich. Kort daarna floot de adjudant Dwars voor de laatste keer in een wedstrijd die aan sportiviteit en gezelligheid niets te wensen had overgelaten. Eindstand 31 voor de Amstelcombinatie. Even nog een woord van lof en dank voor de adjudant Dwars voor zijn bereidwillig heid om deze wedstrijd te fluiten, en wel op een onpartijdige en gezellige wijze. Na deze wedstrijd gingen wij met de auto's weer na de ontvangkelder, waar gelegen heid was de dorst te lessen vóór het ge zelschap aan tafel ging. Terwijl een biertqe door de heren, en iets anders naar keuze door de dames gedron ken werd, werden hartelijke woorden ge sproken door de wederzijdse leiders van de Bisons en Amstel. Onze jongens werden getracteerd op een Deventer koek, en de heer Struiksma liet zich niet onbetuigd en offreerde namens de Amstel de spelers uit Deventer elk een kleine pul welke dienst deed als lucifers houder. Voor de directie die het mogelijk had ge maakt deze wedstrijden te houden was ook een koek meegebracht, welke de heer Struiksma in dank aanvaardde. Toen dit alles gebeurd was, verzocht „Struikie" (deze erenaam was hem door de Bisons gegeven) het gezelschap om zich naar de cantine te begeven om de inwendige mens te versterken. De soep was prima, het slaatje heerlijk en wat daarna nog kwam ging als koek naar binnen. We konden inwendig ver sterkt de komende verdere avond met ge rustheid tegemoet zien. En wat voor een avond Enkele Bison- en Am- stelsupporters gezellig bijeen. 23

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 25