UÊÊÊM Idyllisch plekje op de Floriade I960. Voor jong en oud, b.v. de kleuterhof Jong Nederland, waar ouders hun kinderen kun nen „stallen" om dan in hun eigen tempo de tentoonstelling te zien. En te overzien. Een boeiend overzicht krijgt men namelijk vanaf de Euromast, die honderdnegentien meter hoog is en de haven, Rotterdams glorie, te zien geeft zoals men hem anders alleen maar kan bekijken vanuit een hef- schroefvliegtuig. Ga in uw eentje Tegen zonsondergang zijn wij op een bank achter het Heerenhuys bij de vijver gaan zitten. Een vlak boven het water gecon strueerd carillon zond met zijn vierentwin tig glanzende klokken frêle klanken over ons uit en vormde een passend besluit van onze Floriadedag. U kunt het treffen, dat het keetje, waarin het klokkenklavier staat opgesteld, open is en dat u op uw verzoek wordt toegestaan enkele ogenblikken beiaar dier te zijn. Wilt u de Floriade goed zien, echt goed? Heb dan de moed en ga in uw eentje. Hè, wat ongezellig! denkt u? Maar „als de blomme mij een tale spreekt", kunt u ervan op aan, dat een Floriade-vol niet on-Gezellig is. En u en uw gezelschap kunnen daar toch niet méér tegenoverstellen dan: o, wat mooi, wat prachtig en kijk daar es Ga er gerust met zijn tweeën heen, maar ga bij de ingang ieder uws weegs en spreek dan af b.v. bij de kabelbaan. Zweef dan gezamenlijk naar de andere kant en drink iets in het Koetshuis, terwijl u ervaringen uitwisselt. Stap dan weer op en spreek af aan de voet van de Euromast. Stijg dan met zijn tweeën en rust met zijn tweeën. Bij dat gesprek in het restaurant blijkt dan wel of een van beiden iets belangrijks heeft gemist, maar bedenk dat De Busbecq en Boskoop, Clusius en het Westland, Lin naeus en de geestgronden zoveel bieden en geboden hebben, dat geen mens, hoe ijverig ook het allemaal kan bevatten. Maar u kunt het proberen, want tot 25 sep tember is de Floriade geopend en bloemis ten en hoveniers, kwekers en organisatoren hebben met deze tentoonstelling de roem die ons land op tuinbouwgebied heeft, ten volle gerechtvaardigd en bevestigd. En op de Floriade leert u met hoe weinig wij gelukkig kunnen zijn en hoeveel er is. Tistochrarat ln een schouwburg in Los Angeles loopt al vier jaar een stuk, dat De Drinker heet. En toch heeft het geen bijzondere kunst waarde. De oorzaak van deze lange prolon gatie is wellicht, dat iedere bezoeker in de pauze gratis twee glazen bier krijgt. Om de atomen in een speldeknop te tellen zou men 250.000 jaar nodig hebben. Een pingpongbal heeft een snelheid van 12 km per uur, een tennisbal 200 km per uur en een voetbalstrafschop 55 km per 21

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 23