TRACTATIE De leden van de Nederlandse ploeg die aan de Olympische winterspelen hebben mee gedaan zijn door onze vertegenwoordigers aan de westkust van de V.S. getracleerd op een etentje in Tommy's Joynt te San Francisco. De heer Kammeijer, Amstels vertegen woordiger aan de westkust zit geheel linksmet tegenover hem mevrouw Kammeijer naast haar Klaas Schenk, dan trainer Riet Zwanenburg en ]een van den Berg. De man met de bril is onbekend; aan het hoofd van de tafel zit de heer Mel Sweet van Juillard, Inc.; naast deze Kees Broekman, dan Henk van der Grift en tenslotte Wim de Graaff, want de man naast de heer Kammeijer is weer onbekend. Geen belangstelling voor het ondersteuningsfonds? Op 22 maart j.l. is weer een jaar vergadering van het Ondersteunings fonds voor weekloners gehouden (zie Het Spongat van april j.l.). Zoals gebruikelijk bracht het bestuur verslag uit van zijn bemoeienissen over het afgelopen jaar: het aantal behandelde aanvragen, toegekende uitkeringen, stand der financiën enz. Kortom, er is, zoals altijd, volkomen opening van zaken gegeven, waarover de vele ruimte die vol en leeg fust verder innemen, genoeg speling is voor het aan slaan van een nieuw fust. De linkerhelft van de kelder is modelbierkelder, de rech ter bevat in een afgesloten gedeelte de andere dranken. Reynders heeft een zware tijd achter de rug en wij willen op deze plaats de wens uit spreken dat het dit befaamde etablissement goed moge gaan. De bezoeker kan er altijd op rekenen, dat hij een van de best ver zorgde Amstel biertjes krijgt, getapt onder het waakzaam oog van een der dames Reynders. daarna een openhartige discussie werd gevoerd. Jammer is het daarom dat de meesten het wel en wee van dit fonds blijkbaar niet aangaat, gezien de bedroevend slechte opkomst op deze vergadering. Anders echter is het, als men in nood zit: het aantal aanvragen in 1959 overtrof tenminste vele malen het aantal bezoekers der vergadering. Velen hebben dagelijks de mond vol van: het moet zus of het moet zo; maar als er gelegenheid is om eens mee te praten, laten ze verstek gaan. Een beetje meeleven met het door uzelf gekozen bestuur, vrienden, lijkt mij wel gewenst. Zoals het nu is geweest, was het wel erg beschamend. Wat de oorzaak hier van is, weet ik niet, maar reacties hierop worden gaarne ingewacht door C. P. Verhaar. tl

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 13