tot een gezonde ontwikkeling van de Ne derlandse Antillen tot een werkelijke auto nomie, niet alleen op politiek terrein, maar ook op economisch gebied, als grondslagen voor een gezonde geestelijke en culturele samenleving. Het bereiken van dit doel heeft aan alle betrokkenen zijn eisen gesteld: voortduren de werkzaamheid, telkens nieuwe initiatie ven, aanpakken en doorzetten. En nu dit doel in eerste aanleg bereikt is, willen wij verder, met vertrouwen in de kracht, die ligt opgesloten in ons jonge volk. Een kracht, die leeft en bruist, en die evenals pas gebrouwen bier tijd nodig heeft om - zoals de vakterm luidt te lageren, zo zal er ook tijd nodig zijn om deze Antilliaanse Brouwerij tot volle groei te brengen. Onze kracht en ons streven zijn daarop gericht. Ik meen er goed aan te doen, de gebeur tenissen en schetsen, die hebben geleid tot de oprichting van de Antilliaanse Brou werij. Want het is ook in het economische vlak vaak als met sommige goochel trucs: als men het ziet doen, lijkt het ver bazend moeilijk, als men het uitgelegd krijgt, lijkt het vaak uitermate simpel, maar als men het dan zelf ook eens zal doen... dan merkt men pas wat er aan kennis, er varing, routine en samenspel nodig is om tot een draaglijk resultaat te komen. Alles begon, toen ik in 1956 vernam dat het Eilandbestuur in overweging had, tot uitbreiding van onze waterdistilleer- inrichting over te gaan, zodat er binnen afzienbare tijd niet alleen beter water, maar ook zulke grote hoeveelheden zacht water beschikbaar zouden zijn, dat industrieel gebruik mogelijk zou zijn. Waarom zou dan, dacht ik bij mijzelf, op Curasao geen brouwerij gevestigd kunnen worden Ik verzamelde gegevens en goed gedocu menteerd reisde ik naar Nederland om mijn voorstel voor te leggen aan de Amstel Brouwerij, die ik hier al jaren vertegen woordigde. Daar viel mijn voorstel in goede aarde. Het project werd door de Amstel in studie genomen en realiseerbaar bevonden en van dat ogenblik af hebben noch de Amstel Brouwerij noch mijn firma (J. A. J. Sprock N.V.) stil gezeten. Er is zeer veel werk verricht, zowel in Nederland als op Cu rasao. Er zijn veel en velerlei moeilijkheden ge weest, maar dat wisten alle betrokkenen van tevoren. Die moeilijkheden zijn opge lost, in Nederland door de actieve directie van de Amstel Brouwerij en hier op Cu rasao door mijn firma. Tijdens de rondgang: de Prins met de goeverneur, drs. Speekenbrink (links) en ir. Van Marwijk Kooy in de bottelarij.

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 9