Officiëel geopend Feestelijk diner Van deze gelegenheid wil ik gebruikmaken om de heer Kroes te begroeten die zo geluk kig was, het lot te trekken, dat hem aanwees om als vertegenwoordiger van alle Amstel- employés, die aan dit project hebben ge werkt, hier aanwezig te zijn. Tenslotte wil ik gaarne de ELGA, de OGEM, de KNSM, de KLM en alle andere lokale bedrijven, welke aan de totstandkoming van deze brouwerij hebben meegewerkt, dankzeggen voor hun niet te onderschatten bijdrage, want zonder hun steun was het niet ge worden, zoals het nu is. Ik hoop u door deze korte inleiding toch een indruk te hebben gegeven van enkele technische facetten van dit bedrijf maar bovendien te hebben onderstreept, dat, al hoewel de techniek een exacte wetenschap is, het in de practijk brengen van deze techniek slechts dan met succes mogelijk is, indien dit geschiedt in een sfeer van volledige samenwerking, met begrip voor en respect van elkanders werk. Zo is deze brouwerij door het gezamenlijk werk van Antilliaanse vaklieden en Neder landse technici tot stand gekomen en er is dan ook voor het succes van hun gemeen schappelijke arbeid geen betere plaats denk baar dan juist dit terrein vlak bij het Rijkseenheidmonument. Tenslotte hoop ik, dat dit bedrijf aan al degenen, die eraan verbonden zijn een goede werkkring zal bieden, maar boven dien een waardevolle bijdrage zal leveren aan de economie en dus het welzijn van de Nederlandse Antillen. Moge ik thans uwe Koninklijke Hoogheid uitnodigen de brouwerij officieel in te wijden en wel door het verrichten van een handeling, waarnaar een ieder op de Antillen zo reikhalzend heeft uitge zien n.l. het vullen van het allereerste vat ANTILLIAANS BIER. Bijgestaan door ir. Van Marwijk Kooy kweet de Prins zich van deze taak en maakte hierbij op onverwachte wijze ken nis met het bruisende karakter van het Antilliaanse Amstel bier en wel in de vorm van een hoeveelheid schuim, dat na het vullen plotseling uit het fust omhoog kwam en zich als een keurige manchet afzette op het kostuum van de Prins, die dit kleine voorval overigens uitermate la- koniek opvatte. De Prins en zijn gevolg maakten vervolgens een rondgang door het bedrijf. De genodig den werden intussen voorzien van glazen Antilliaans Amstel bier en konden luisteren naar de klanken van een Antilliaans orkest- De heer Van Marwijk Kooy legt de Prins uit hoe het vatenvulapparaat bediend moet worden. je en de typische muziek van een steeld- band uit Curasao. Na zijn rondgang keerde de Prins terug naar de bottelarij, waar hij zich geruime tijd onderhield met enkele gasten. Bij de ingang van de bottelarij had zich intussen een drumband van de Curasaose padvinderij opgesteld, die voor een aandachtig toeluisterende Prins een staaltje van zijn kunnen ten beste gaf. Na het vertrek van de Prins keerden de genodigden langzamerhand naar huis terug; bij het verlaten van het terrein ontvingen zij ter herinnering aan deze opening een fraaie pul. 's Avonds werd in hotel Curasao Inter continental door de Antilliaanse Brouwerij een galadiner aangeboden, waarbij o.m. Prins Bernhard, de gouverneur van de Ne derlandse Antillen en enkele ministers aan zaten. In een grote zaal stond een lange tafel, waaraan in het midden Prins Bern hard plaats nam; daarvoor stond een groot aantal ronde tafels; alle tafels waren ver sierd met prachtige bloemstukken. Met vijf andere genodigden, onder wie de heer Hag- genmacher en het echtpaar Fresco, kwam ik alle genodigden hun plaatsen hadden inge nomen, traden de Prins en zijn gevolg 5

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 7