Ir. Van Marwijk Kooy spreekt De heer J. A. Sprock wordt aan de Prins voorgesteld door de heer Elink Schuurman hierna begroette de heer Van Marwijk Kooy de hoge gast hij diens aankomst op het terrein van de brouwerij. Achter de heer Elink Schuurman is nog net de heer Gorsira, de gezaghebber van Curasao te zien. Openingswoord Allereerst werd het woord gevoerd door de heer J. A. J. Sprock, president-commis saris van de Antilliaanse Brouwerij N.Y., die het volgende zei Koninklijke Hoogheid, Excellenties, Dames en Heren. Het is mij een groot genoegen een har telijk welkom te mogen toeroepen aan u allen, die hier hebt willen samenkomen, om getuigen te zijn van de handeling, waarmee de opbouwperiode van deze brou werij zal worden afgesloten, namelijk het in bedrijf stellen van onze fustbierafdeling. Bijzonder vereerd zijn wij allen met het feit dat u, Koninklijke Hoogheid, gevolg hebt willen geven aan ons verzoek op deze voor onze vennootschap zo belangrijke dag hier tegenwoordig te willen zijn. Wij weten, dat uwe Hoogheid een werk zaam aandeel hebt in de bevordering van het economisch welzijn van Nederland en daarbij ook voor de belangen van de over zeese delen van het Koninkrijk een open oog hebt. De bekendheid met dit feit was voor ons de aanleiding ons tot uwe Hoogheid te wenden met het verzoek, de ingebruikstel ling te willen verrichten en daarmee onze brouwerij ook officieel te openen. Met het voltooien van de bouw van ons bedrijf is een lange reeks van technische werkzaamheden tot een eind gekomen. En ik moge dan daarom het woord geven aan ingenieur van Marwijk Kooy, die als technisch directeur van de Amstel Brouwe rij en als commissaris van de Antilliaanse Brouwerij beter dan ik u kan ver tellen over de bouwgeschiedenis van ons bedrijf. Ik geef hierbij het woord aan ingenieur van Marwijk Kooy. Koninklijke Hoogheid, Excellenties, Dames en Heren Alvorens uwe Koninklijke Hoogheid uit te nodigen deze brouwerij oficiëel te ope nen, zij het mij vergund na de inleiding van de heer Sprock enkele technische fa cetten te belichten, maar allereerst zou ik gaarne de gevoelens van dankbaarheid en grote vreugde tot uitdrukking willen bren-

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 5