De pers malige Scadta-eiland, kan men de brouwerij al op enige afstand zien. Op de brouwerij, waar de laatste voorberei dingen werden getroffen voor de officiële opening door de Prins, zag ik dadelijk een paar bekende gezichten, nl. die van de heren Haggenmacher, Boudier en Brugman. Met de heer Haggenmacher heb ik toen de diverse afdelingen bekeken. Bij het zien van het prachtige bedrijf kan men haast niet geloven, dat dit alles in minder dan een jaar tot stand werd ge bracht. Allen zijn het er dan ook over eens, dat hier op Curasao een enorme prestatie is geleverd, die vrijwel zonder precedent is. Met de heer Miedema heb ik daarna een tocht gemaakt over de vlakte van Hato ten noordwesten van Willemstad, een vol komen dor en slechts met metershoge cac tussen begroeid stuk land langs de kust, waar de auto nu eens grote wolken rood bruin stof deed opwaaien en dan weer enorme massa's modder deed opspatten. In de middag heb ik met enige kennissen nog een tocht gemaakt naar enkele mooie baaien, waar men wel weken zou willen blijven. Vrijdagmorgen ontving ik in mijn hotel bezoek van resp. een journalist en een journaliste van La Prensa en Beurs- en Nieuwsberichten, twee plaatselijke dag bladen. Zij kwamen een praatje en een foto maken voor een artikel en zoals u zult begrijpen, heb ik het verhaal van deze droomreis toen nog eens in geuren en kleu ren moeten vertellen. Dit was het derde artikel over mijn bezoek, want vóór mijn aankomst waren hierover ook al twee ar tikeltjes door de pers opgenomen. U zult mij wel willen vergeven, dat ik hierop een beetje trots ben. De pers op Curasao heeft aan de opening van de brouwerij enorm veel aandacht besteed en de grote dag bladen hebben ter gelegenheid hiervan zelfs een speciale krant uitgegeven, waarvan de inhoud er geen twijfel over liet bestaan hoe zeer men op Curasao met de eigen brouwerij is ingenomen. Na 's morgens, druk foto's makend, nog wat door Willemstad te hebben rondge zworven, heb ik 's middags met mijn ken nissen weer een fantastische tocht gemaakt, ditmaal oostelijk van Willemstad, o.a. naar de Caracasbaai met de bunkerhaven voor de grote tankers, die buitengaats moeten blijven, en Nieuwpoort, waar zich een fosfaatmijnbedrijf bevindt. Via Fort Nas sau, een door de eerste kolonisten ge bouwde vesting ter bescherming van de Annabaai, vanwaar men een prachtig uit zicht heeft over Willemstad en de grote olieraffinaderij, zijn wij teruggekeerd naar Willemstad. De grote dag Toen brak zaterdag 23 januari aan, de dag, die het middelpunt en doel van mijn reis was. Na in de morgenuren in gezel schap van een neef het ter gelegenheid van het bezoek van Prins Bernhard feestelijk versierde Willemstad nog wat verder te hebben verkend, ben ik 's middags om ca. drie uur samen met de heer Miedema en de directeur van de Surinaamse Brouwerij N.V., de heer A. Dumoleyn, weer naar de brouwerij gegaan voor de officiële opening. Het terrein vóór de brouwerij bood door een groot aantal vlaggen een feestelijke aanblik, evenals het bottelarijgebouw, dat was versierd met een enorme schat van bloemen. In de bottelarij stond het vaten- vulapparaat opgesteld, waarmede door het vullen van het eerste vat Prins Bernhard de brouwerij officieel zou inwijden. Nadat het grote aantal genodigden een plaats had gevonden in de bottelarij ar riveerde tegen half vijf de Prins, die kort daarvoor de eerste steen had gelegd voor een nieuwe verffabriek op het eiland. (Droom)reisvaardig op de trap van het vliegtuig. 2

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 4