Droomreis naar Curasao Fred Kroes doet verslag van zijn Met genoegen wil ik tan mijn reis naar SurinameCuraqao en New York een verslag schrijven voor Het Spongat. Hoewel ik van Amsterdam niet rechtstreeks naar Curaqao ben gevlogen, maar eerst een paar dagen in Suriname heb doorgebracht, zal ik, daar dit nummer van Het Spongat voor een belangrijk deel is geuijd aan de opening van de Antilliaanse Brouwerij N.V., beginnen met iets te vertellen over mijn verblijf op Curasao. Woensdag 20 januari ben ik met de DC 6 Prinses Margriet van de KLM om ca. 16.30 uur uit Paramaribo vertrokken naar Curasao, waar ik 's avonds tegen negen uur aankwam. „Daar staat de machine"zegt Fred Kroes tegen zijn verloofde, wijzend naar het platform op Schiphol waar de Super Constellation juist op zijn plaats werd gezet voor de be lading, met o.a. Fred Kroes. Op het vliegveld waren de heren ir. Van Marwijk Kooy en mr. Elink Schuur man aanwezig alsmede twee van mijn ken nissen. De heer Sprock jr., directeur van de Antilliaanse Brouwerij N.V., die enige tijd later arriveerde, bracht mij naar hotel Americano in het centrum van Willemstad aan de ingang van de Sint Annabaai, recht tegenover de beroemde pontonbrug over deze baai, de Koningin Emmabrug. De Sint Annabaai vormt de grens tussen de 2 ge deelten van Willemstad, het westelijk ge deelte Otrabanda en Punda, het oostelijk gedeelte. Dezelfde avond nog heb ik in gezelschap van de heer Sprock in het hotel kennis gemaakt met het Antilliaanse Amstel bier, een kennismaking, die mij uitstekend is bevallen. De volgende dag ben ik 's morgens tot elf uur op de Antilliaanse Brouwerij geweest. Door de heldere kleuren, waarin de diverse gebouwen zijn geschilderd en de vrije lig ging op een klein schiereiland, het voor- 1

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 3