Minister in de Brouwerij De minister van Economische Zaken van Jordanië bracht in januari j.l. een bezoek aan de Jordaanse Brouwerij. Gedurende de rondleiding door de brouwmeester Madhat Khedairi werd in het brouwhuis deze foto gemaakt: de grijze heer in het midden is Z.Exc., links de brouwmeestereen man die niet op de foto zichtbaar is houdt hem een microfoon voor. Er zijn veel meer bewerkingen nodig, dan u denkt, mejuffrouw, om van hop drink baar bier te maken. Als het nu om on drinkbaar bier ging Wij geloven, dat het ook hoog tijd wordt, dat het CBK door een grote nationale cam pagne duidelijk maakt wat bier eigenlijk is, want een van de opstellen begint met deze verbijsterende woorden: „Wanneer men over bier spreekt, denkt iedereen aan iets anders Ontgroend met Amstel Bier Enige meisjes in Tilburg, die met kloppend hart de groentijd tegemoet zijn gegaan, omdat zij wilden gaan studeren, hebben waarschijnlijk verlicht ademgehaald, toen zij hun opdracht ontvingen: schrijf een opstel over de Student en het Bier en verzamel zoveel mogelijk A'tjes, die op de Amstel- etiketten voorkomen. O, die listige leden van de groencommissie, die daar tronen in hun sociëteit waar geen Amstel bier wordt verkocht, maar die toch pullen willen hebben. We sturen er gewoon de feuten op af, zei den ze en een van de meisjes verhaalt in haar opstel hoe ze op de fiets een Amstel- café opzoekt en daar samen met de eige naar tientallen lege flessen van de A'tjes ontdoet. Voor een ander meisje wordt het tijd, dat ze eens een excursie naar de brou werij maakt, want zij heeft het in haar op stel over „de vele bewerkingen, die er no dig zijn om van de hop het drinkbare bier te maken." Dat hoet je me echt niet te vertellen Ga naar een betrouwbaar adres als je een nertsjas wil kopen. Dames, ook al heeft Parijs gedecreteerd dat de rokken tot aan de knieën komen, hoeft u al uw andere japonnen niet weg te doen. Nodig nooit meer dan dertig mensen op een feestje als je geen hulp hebt. Vader, je hoeft me echt geen riks voor mijn rapport te geven, al hebben alle jon gens in de klas die gekregen. 22

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 24