Klein verhaaltje bij oude foto SPORTMAN VAN HET JAAR 195S De wereldkampioen boksen zwaargewicht, de Zweed Ingemar Johansson, was naar Amerika gekomen naar aanleiding van zijn verkiezing tot sportman van het jaar 1959 door het blad Sports Illustrated. Ter gelegenheid daarvan bood het blad een diner aan, waarbij ook de heren mr. M. Elink Schuurman en Sydney B. White aanzaten. Tijdens de kennismaking maakte Ross Photo's deze plaat, waarop wij v.l.n.r. zien de heren White, Elink Schuurman en Jo hansson. De heer Johansson is een succesvol zakenman in Stockholm, waar hij een houthandel heeft (die weinig wanbetalers zal hebben, veronderstellen we)hij trad op in het t.v.-spel The Killers van Ernest Hemingway met Dinah Shore en had een rol in een film. „Kijk, daar staat mijn moeder en als u heel goed kijkt, daar is mijn grootvader, met die snor en die bolhoed", zegt Marian Mobron, afd. Winkelverkoop. Ze vertelt ons dan, dat haar moeder had gezegd „Ik sta in het Spongat". Marian had het nog niet gezien, maar moeder had het al gelezen en haar aandacht was getrokken door de foto van het eerste elftal en her innerde zich de situatiemet haar vader, de heer J. ten Have, werkzaam op het hoofdkantoor (thans overleden) was ze als kleine supporter meegekomen. Toen de foto gemaakt werd, stond ze achter de gehurkte scheidsrechter Renes. Met haar mooie witte jurk aan en een grote hoed op was ze helemaal in de mode. Na lang turen wijst Marion ons aan waar grootvader staat: hij kijkt net boven een witte dameshoed uit en staat voor de man die geheel rechtsachteraan tegen de klimop van het huis een hoge plaats heeft ge vonden. Dat was het verhaal van een jong meisje over een oude foto en als er meer mensen zijn, die spelers en supporters menen te herkennen, dan horen wij dat graag. 19

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 21