There is music in Amsterdam Dit is de titel van een 16-mm-kleurenfilm, in opdracht van de VVV Amsterdam ver vaardigd door Reinier en Ellen Meijer, die tekenden voor het scenario, de fotografie, de montage en de regie. Op donderdag 3 maart j.l. is deze film in onze kelder aan de pers en een groot aantal belanghebbenden en belangstellenden ver- Reinier Meijer tijdens de opnamen van There is music in Amsterdam, de toeris tische kleurenfilm over de hoofdstad (foto Ellen Marion Meijer). toond. Er is een grote vraag in het buiten land naar korte toeristische films over Am sterdam en deze film is te beschouwen als de eerste stap op weg naar een kleurrijk Amsterdam op het witte doek in den vreemde. Begeleid door carillon- en draaiorgel klanken (het muzikale thema is van Jan Borkus) laat de film ons al die aspecten zien, die algemeen gelden als trekpleisters van Amsterdamde gevels en de grachten, de kunst (beeldende kunst en muziek) en de goede keuken. De sfeer van Amsterdam is in deze film goed getroffen en onge twijfeld zullen vele buitenlanders die deze film zien, wensen die sfeer van Amsterdam ook eens in werkelijkheid mee te maken. Tot het lekkere eten in Amsterdam behoort de Indische rijsttafel en een scène in deze film is dan ook gewijd aan het serveren van deze zeer uitgebreide maaltijd, met natuurlijk Amstel bier. Tot het Amster damse straatbeeld behoort ook de Amstel- wagen met de paarden en ook die komen we enkele malen tegen. De film duurt een kwartier en er zijn reeds vijftig kopieën besteld, die in allerlei lan den in vertoning gebracht zullen worden. Geen negenentwintigers bij ons Hoewel er in ons bedrijf geen mensen werken die op 29 februari jarig zijn, heb ben wij toch niet tevergeefs de aandacht gevestigd op de Orde van Negenentwinti gers (zie Deze Maand..., vorige nummer). De heer K. Vermeulen, Economische afd. heeft namelijk een verzoek om een oor konde ten behoeve van een familielid ge richt tot The Pittsburg Publishing Com pany, die hem in een uitvoerig schrijven antwoordt en mededeelt dat de oorkonde is verzonden. Bijna 1.500 brieven heeft deze firma ontvangen en zij raakten met de verzending van de oorkonden zover achter, dat zij moesten verzoeken de aan vragen op te schorten toen zij er al 1.300 verzonden hadden. Maar zij hebben toch nog aan het verzoek van de heer Ver meulen voldaan. Ouders van kinderen die dit jaar op 29 februari zijn geboren ont vangen een oorkonde met gouden letters bedrukt degenen die hiervoor op een schrikkeldag zijn geboren, krijgen er een met paarse letters. De Order of 29-crs, World Chapter No. 1 werd in 1928 opgericht door F. W. Brin- kerhoff, redacteur/uitgever van de Pitts burg Headlight en de Pittsburg Sun, resp. een avond- en een ochtendkrant, die door de Pittsburg Publishing Co. worden uit gegeven. Hij deed dit uit sympathie met de „arme duvels" die door de inrichting van onze kalender slechts eenmaal per vier jaar hun verjaardag kunnen vieren. tC OUATUOtt, AN.gis «f 18

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 20