Op 14 oktober begon het brouwtechnische gedeelte en werd het eerste bier geproefd, maar nog niet verkocht, want dat gebeurde pas op 16 december. Brouwmeester Haggenmacher zwaait er brouwtechnisch de scepter. Voor het bier is gedistilleerd water beschikbaar en dat is een groot voordeel, want er behoeft nu niets uitgehaald te worden en kan worden volstaan met er iets in te doen, als dat no dig mocht zijn. In januari 1960, ruim een jaar na de bouw, had de vraag de productie reeds overtrof fen en wel met tweeduizend dozen 48.000 flessen) een achterstand, die men zo snel mogelijk heeft ingelopen. De uurproductie bedraagt achtduizend fles jes. Het vullen van vaten is officieel op 23 januari j.l. begonnen. De vaten zijn van aluminiumkleurig ijzer, aangezien hout niet te gebruiken is in dit klimaat; het vatbier wordt namelijk gepasteuriseerd, een be handeling, die in houten vaten niet moge lijk is. De spoelmachine onderweg Twintig ton weegt het gevaarte, dat hier op een vijfassige wagen op het punt staat het terrein van de Antilliaanse Brouwerij op te rijden. Het is de spoelmachine, merk Mever Dumore, voor de bottelarij, die hier ter besparing van gewicht voor een groot deel van de kist is ontdaan, maar nog bedekt met een plastic hoes. Er moest een grote omweg gemaakt worden, want het transport kon niet over de pontonbrug; gedurende een dag is het verkeer omgelegd, zodat de weg voor de zeer langzaam rijdende wagen vrij was. CURAQAO: voor- en nadelen De kranten op Curasao hebben grote aan dacht besteed aan de voltooiing van de Antilliaanse Brouwerij, het op de markt komen van het eerste bier en de opening door Prins Bernhard. De Amigoe di Cu rasao had zelfs een bijlage, welke aan deze feiten was gewijd. Hierin kwamen hoog gestemde artikelen voor, geflankeerd door grote advertenties, zowel van de Antil liaanse Brouwerij als van degenen, die aan de bouw hadden bijgedragen. De heer C. C. Steensma, directeur van het Westindisch Bedrijf van de K.L.M., schreef in zijn functie van voorzitter van de Ver eniging voor Handel en Nijverheid, dat Curasao weliswaar nadelen heeft, zoals ge brek aan grondstoffen, klein afzetgebied en beperkte afzetmogelijkheden, maar dat daartegenover staan aantrekkelijkheden zo als een uitnemende reputatie, een liberale handelspolitiek, een stabiel bestuur, lage belasting en een centrale ligging. De heer Steensma juichte het toe, dat de Antilliaan se Brouwerij ondanks sommige bezwaren en ondanks moeilijkheden, die elke onder neming te wachten staan, er toch was gekomen. 13

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 15