Metalen en kleuren mmsm consument voor wie ons product bestemd is en zonder wiens bescherming wij ver geefs zouden brouwen, reeds op overtui gende wijze heeft blijk gegeven van zijn appreciatie voor het ANTILLIAANSE AMSTELBIER. Aan allen onze hartelijke dank voor het in ons gesteld vertrouwen. Wij zullen ons dit vertrouwen waardig tonen door ons te wijden aan de gestadige groei en bloei van deze Antilliaanse Brouwerij, bewust dat succes niet alleen een voldoening en finan cieel voordeel zal betekenen voor de initia tiefnemers, het personeel en de vennoten, maar ook zal worden gezien als een in- dustrieel-ekonomisch sukses voor Ons Land, de Nederlandse Antillen. En in verband hiermee kan ik geen pas sender woorden vinden om te besluiten dan die van een zinspreuk, die wij, Antil- lianen, ons eigen moesten maken. Het zijn eenvoudige woorden, maar er schuilt grote geestelijke kracht in. Het is mannentaal van een sterk volk, gebeiteld op een gedenksteen ergens ver weg van hier, tussen nevel en water, op de hechte grond van een zeedijk, als uitdrukking van levensdurf, noeste arbeid, zelfvertrouwen, vertrouwen in de toekomst. Ik heb het over de woorden, die zin geven aan het monument op de grote afsluitdijk tussen Noord-Holland en Friesland. Mogen deze woorden vol vlammend enthousiasme, vol hoop voor de toekomst, voortaan de leidende gedachte uitdrukken van de Ne derlandse Antillen en altijd van toepassing zijn op hen: Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst... Koninklijke Hoogheid, Excellenties en ge achte toehoorders, ik verzeker u, dat dit Antilliaanse volk inderdaad lééft! Ik hoop, dat met deze nieuwe onder neming een klein stukje aan zijn toe komst is gebouwd. Ik moge besluiten met de wens, dat de Antilliaanse Brouwerij met Gods onmisbare zegen immer zal bloeien tot heil en voorspoed van de Neder landse Antillen in het algemeen en tot aanhoudend welzijn van de Antil liaanse bevolking in het bijzonder. Ik dank u. Het diner bestond uit vijf gangen met ijs en koffie na. Halverwege deze feestelijke maaltijd overhandigde drs. H. J. Sprock de Prins een geschenk ter herinnering aan de officiële opening. De Prins, die aan het eind enige woorden van dank sprak ver wekte grote hilariteit, toen hij opmerkte, dat de bruisende economische bedrijvigheid op de Antillen, waarvan de heer Sprock gewag had gemaakt, haar bestaan overdui delijk had bewezen, namelijk toen hij 's middags het fust had gevuld... De Prins complimenteerde het personeel van hotel Curasao Intercontinental met de kwaliteit van het geserveerde en deelde mede, dat hij na afloop van het diner gaarne van alle aanwezigen persoonlijk af scheid wilde nemen. Men begaf zich tenslotte naar het terras, dat aan de zaal grenst, en met genoeglijke gesprekken werd de avond besloten. Om half een was alles afgelopen. Voor mij wilde dat zoveel zeggen als het eind van mijn onvergetelijke bezoek aan Curasao. De volgende morgen reisde ik door naar New York... Als we spreken van de koperen ploert, zult u onmiddellijk weten, dat hiermede in het voormalige Indië de zon werd aangeduid; de term is afkomstig van Multatuli, die hem introduceerde in zijn nu honderd jaar oude boek, de Max Havelaar. Hierin komt ook de uitdrukking voorde gordel van smaragd, waarmede de Indische archipel werd bedoeld. Gaat u nu eens na, of u nog weet wat met de volgende (edel)metaal-uitdrukkingen wordt bedoeld a. Gouden Poort d. Gouden dak/dek b. Gouden Hoorn e. IJzeren Poort c. Zilveren hoefjes f. (en hoewel geen metaal) Houten broek En wat betekenen de volgende uitdrukkingen, die met een kleur zijn verbonden: g. witte steenkool l. zwarte goud h. groene goud m. zwarte dood i. gele gevaar n. blauwe wimpel j. blauwe beul k. blauwe engel Oplossing op pag. 23. 10 •SS9te@#8ü

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 12